Hülya Avşar ‘Telefonumdan silmedim’ demişti, Tanju Çolak birinci sefer konuştu

Beykozlu

New member
Hülya Avşar, eski aşkı Tanju Çolak için “Numarasını hâlâ silmedim” demişti. UçanKuş TV’ye röportaj veren Çolak, hususla ilgili soruyu yanıtladı.

“Hoşuma gitmedi dersem palavra söylemiş olurum. Kendisine hürmet duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Yaşanmışlıklar var ve her insanın hürmet duyması lazım” diyen Tanju Çolak, “Bir yerde karşılaşırsanız selam verir misiniz?” sorusuna da karşılık verdi.

“Tabii ki. 3-4 sene evvel Cumhurbaşkanımız Dolmabahçe’de bir yemek daveti vermişti. Orada karşılaşmıştık ve selamlaşmıştık. Şu an evli olabilirim lakin eşim kıskanmaz. Bunlar yaşanmışlık, ortada yanlış bir şey yok.”

AĞLAYARAK ASKERE UĞURLADI…

Coşkun Sabah geçtiğimiz aylarda “Hülya ile beraberyken bir yıldan daha sonra benim askerlik vaktim geldi. Havaalanına Hülya beni ağlayarak yolcu etti. daha sonra askerdeyken aldatılma haberini okudum. O isim Tanju Çolak idi” demişti.

GEÇMİŞE SEYAHAT

Magazin dünyasında bundan 10 yıl, 20 yıl hatta 30 yıl evvel kimler gündemdeydi, kimlerle ilgili haberler yapılıyordu en hayli. Pekala o ünlülerden hangileri günümüzde de magazin dünyasındaki yerini koruyor.

İşte Hafta Sonu mecmuası ve Hürriyet arşivi ve ünlülerin kendi toplumsal medya paylaşımlarıyla bir periyoda damga vuran magazin fotoğrafları..

FOTOĞRAFLAR: HÜRRİYET ARŞİV, HAFTA SONU MECMUASI, INSTAGRAM

Mazhar Alanson, MFÖ kümesinin müzik ömrüne başladığı senelerda çekilen bir fotoğraf karesini Instagram hesabında takipçileriyle paylaştı.

Ünlü sanatçı bu karenin altına “Kalamış Köhne… Her şey orada başladı MFÖ için” notunu düştü. Alanson’un takipçileri de “İyi ki başlamış” diye yorum yaptı.

DEFNE İLE BİRİNCİ POZ!

Müzisyen Ufuk Yıldırım toplumsal medya hesabından nostaljik bir paylaşımda bulundu.

Kenan Doğulu, Defne Samyeli, Mustafa Sandal, Ferda Anıl Yarkın ve kendisinin bulunduğu bir kareyi yayınlayan Yıldırım fotoğrafın altına; Daha dün gibi! Yıl 1900 bilmem kaç…’ iletisini düştü.

ÇOK ÖZLENDİ O GÜNLER

Oyuncu ve seslendirme sanatkarı Almula Merter, yıllar evvel TRT Ankara Stüdyoları’nda çekilen fotoğrafı Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

EFSANE TAKIM

Almula Merter fotoğrafın altına “Çok özlendi o günler… yaptıgımız hersey kaliteliydi… Seslendirmelerimiz dünyada örnekti kalitesiyle… Konuşulan Türkçe şahaneydi…Kadromuz Simge Selçuk, Tülin Tümtürk, Tolga Gariboğlu, Banu Kuday,Ufuk Bigay, Cüneyt Cakova, Toprak Sergen, Yekta Kopan, Mehmet Cepi, İstek Balkan, Erkan Öveç… Büyük bir ihtimalle direktörümüz Sungun Babacan yahut İtimat Sulukioğlu” notunu düştü…

45 YIL EVVEL

Usta sanatçı Mazhar Alanson karantina günlerinde Instagram hesabına eklediği fotoğraflarla takipçilerine nostaljik seyahat yaptırmaya devam ediyor.

Alanson, bu kere arkadaşlarıyla bir arada olduğu bir kareyi yayınlayarak, “Üstte Ayhan, altta Fuat, yanda ben…” notuyla 45 yıl öncesine gitti.

MFÖ kümesi solistlerinden Mazhar Alanson, son periyotlarda insan sıhhatini tehdit eden corona virüs salgını niçiniyle kurallara uyarak önlemi elden bırakmıyor.

Bu süreçte tüm günü meskende geçiren Alanson, albümlerini kurcalayarak Instagram’dan yıllar evvel çekildiği kareleri yayınlıyor.

Mazhar Alanson, arkadaşlarıyla birlikte denizde eğlenirken verdiği bir pozuna, “1975… Üstte Ayhan, altta Fuat, yanda ben…” notunu düştü.

BAKIN KİMLER VAR

Tiyatronun usta ismi Nevra Serezli, yıllar evvel Londra’da çekilen fotoğrafı Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. Serezli, fotoğrafın altına “Haldun Dormen’in müzikali Londra’dayız bakın bakalım kimler var kimler” notunu düştü.

Fotoğrafta Halit Ergenç’ten Erol Evgin’e kadar hayli sayıda ünlü isim var!

O YILBAŞI GECESİNİ ANLATTI

Sevinç Erberk’ten 36 yıl daha sonra gelen itiraf: “Zeki Müren’le dans ettiğim yılbaşı gecesi heyecandan tir tir titremiştim.”

MIAMI’DE YAŞIYOR

3 yıl evvel Miami’ye yerleşen eski Türkiye ve Avrupa hoşu Sevinç Erberk, uzun bir ortadan daha sonra İstanbul’da görüntülendi. Erberk, Türkiye’de 42 anaokulu olduğunu ve yılda üç defa onları ziyaret ettiğini söylemiş oldu.

18 YAŞINDAYDIM

Erberk’e 1984 yılbaşı programında Zeki Müren’le yaptığı dans hatırlatıldı. Erberk, “18 yaşındaydım. Yeni Türkiye hoşu seçilmiştim. Beni Zeki Müren’le dans etmem için çağırdılar. Birebir uzunlukta olalım diye düz ayakkabı giymemi istemişlerdi. Dans ederken heyecandan tir tir titremiştim” dedi.

Sevinç Erberk’ten 36 yıl daha sonra gelen itiraf: “Zeki Müren’le dans ettiğim yılbaşı gecesi heyecandan tir tir titremiştim.”

Sevinç Erberk 1983 yılında Türkiye Hoşu seçilmiş, yarışta Sema Yunak ikinci, Yasemin Koşal da üçüncü olmuştu.

YILLAR daha sonra ANLATTI

Hülya Koçyiğit, TRT 2’de yayınlanan “Film Üzere Hayatlar”da Ajda Pekkan’ı ağırladı. Programa Koçyiğit ve Pekkan’ın bir arada katıldıkları Ses Mecmuası müsabakasındaki anıları damga vurdu.

Ses Mecmuası yarışına fotoğrafını babasının bir arkadaşının gizlice gönderdiğini belirten Ajda Pekkan, kendisini mecmuada gördüğünde hayli şaşırdığını anlattı. Hülya Koçyiğit de o günlere dair anısını paylaştı:

“Ben senin o hoş yüreğini bu müsabakada tanıdım. Metin Erksan ‘Susuz Yaz’ sinemasında beni oynatmaya karar verdikten daha sonra bu müsabakaya katılmamı istemişti. Deneme çekimi için bizi plaja davet etmişlerdi, biz oraya yetenek imtihanına gittiğimizi düşünüyoruz lakin ‘Şimdi kızlar lütfen mayonuzu giyin, o denli manzaranızı alacağız’ dediler. Soyunma odasına gittik lakin benim yanımda mayo yok. Derken oradan kadife bir ses ‘Ben bikini giyeceğim, sen benim mayomu giyebilirsin’ dedi. Dostluğumuz o gün başladı. Ne memnun ki seni tanıdım.”

Niçin bikini giydin

Ajda Pekkan, “Babam bana ‘Niye bikini giydin’ dediğinde ‘Benim canım arkadaşım Hülya’ya vermiştim mayomu’ demiştim” diyerek o günlerdeki arkadaşlıkların değerine vurgu yaptı.

O BENİM SÜNNETİM DEĞİLDİ

Alişan’ın sünnet düğününde çekildiği argüman edilen bu fotoğraf toplumsal medyayı salladı. Alişan, o karenin çekildiği günü anlattı: “O benim sünnetim değildi. Bülent Ersoy yardıma muhtaç 50 çocuğu sünnet ettiriyormuş. Kemal Özkan, annemle babamı davet etmiş.”

BEŞİ BİR YERDE TAKMADAN EVVEL…

Yonca Evcimik yıllar evvel Tarkan ile birlikte çekilen bir pozunu Instagram sayfasında paylaştı. Fotoğrafta Bahar Korçan tasarımı bir gelinlik giyen Evcimik ” 5’i 1 yerde takmadan bundan evvelki kare. Meskeni karıştırdıkça daha neler çıkacak acaba” notunu yazdı. Bu paylaşıma gelinliğin dizayncısı Bahar Korçan “Ah o gelinlik… ömrümde diktiğim en çılgın gelinlik” iletisiyle cevap verdi.

YIL 1970

Nilüfer, 49 yıl öncesine ilişkin bu fotoğrafı “Bu fotoğrafa bayılıyorum sene 1970. Hafta Sonu gazetesinin açtığı ses yarışı konserlerinden birinde” notuyla paylaştı.

BİR ÖBÜR GECE ÇEKİMLERİ

Ünlü sanatçı Safiye Soyman’dan nostaljik paylaşım:
Şöyle bir geriye döndüm baktım… Tarkan, Hülya Avşar, Yonca Evcimik. Sene 1991 “Bir Öbür Gece” çekiminde birliktedik, skeç oynamıştık!

NE ÇEKMİŞİZ BİZ CANIM AZRA YAA!

Ebru Şallı, Azra Akın ile yıllar evvel çekilen fotoğrafını Instagram sayfasında paylaştı.

Şallı fotoğrafın altına “Ne çekmişiz biz canım Azra yaa! Bitmemiş valla… TBT’nin hası yıl 1999… Benim yanaklar bir daha tosun tombalak maşallah. 18 yıl önceye gidelim bakalım…” notunu düştü.

BİR vakit içindeR ÜNLÜLER

Celal Şahin – Öztürk Serengil – Orhan Boran- Müjdat Gezen

Ebru Gündeş

Gündeş’in mesleğinin birinci periyotlarından.

Muazzez Abacı – Gönül Muharrir

İzmir havuz sefası

Fahri Korutük – Ayla algan – Ajda Pekkan – Yılmaz Duru – Türkan Şoray