İlk görüşte aşk? Senin için değil

Beykozlu

New member
Zlatan Ibrahimović profesyonel futbolculuk kariyerini 41 yaşında sonlandırdı. Artık onun evi burası. Ama yine de kime?

“Profesyonel futbolcu olarak son günüm”: İsveçli oyuncu gözle görülür şekilde hareketlendiğini açıkladı. (Kaynak: Reuters)

Özel hayatında da işler onun için iyi gidiyor: oğulları Maximilian ve Vincent ile uzun süredir ortağı olan Helena Seger, Stockholm’deki evinde bekliyor. İkisinden neredeyse hiçbir şey çıkmazdı. İlk tanıştıklarında, Ibrahimović onun tipi bir adam olmadığını söyledi – ve bir tartışma çıktı.

Helena Seger kimdir?

Seger bir keresinde “Elle” ile yaptığı bir röportajda “Ferrari’sini Malmö’deki bir kapalı otoparka yanlış park etmişti, bu yüzden dışarı çıkamadım,” demişti. 2001 yılının sonunda tanıştıklarında ilk görüşte aşk mıydı? “Hayır, hemen uzaklaşması için ona oldukça yüksek sesle çıkıştım ve gördüğünüz gibi hoşuna gitti,” diye devam etti Seger. Onun gözünde Ibrahimović, pahalı bir arabada altın saatli küçük bir çocuktu.

Helena Seger, oğulları Maximilian ve Vincent ile birlikte: Stockholm'de yaşıyorlar.
Helena Seger, oğulları Maximilian ve Vincent ile birlikte: Stockholm'de yaşıyorlar.

Helena Seger, oğulları Maximilian ve Vincent ile birlikte: Stockholm’de yaşıyorlar. (Kaynak: imago spor fotoğraf servisi)

O sırada 21 yaşındaydı, 32 yaşındaydı ve Seger, işletme derecesi ile hayata sağlam bir şekilde yerleşmişti. 52 yaşındaki, “Zaten kariyerimin ortasında serbest meslek sahibiydim ve yeterli varlığa sahibim. Beni beslemek için hiçbir zaman gerekli olmadı,” dedi. Sonunda, Seger “Onunla yaşamak kolay değil. Ama kabul ediyorum, benimle de değil.” İsveçli, futbol dünyasında her zaman hırsı ve özgüveniyle dikkatleri üzerine çekti – aynı zamanda olumsuz.

“Bir Güzellik Yarışmasını Kaçırdım”

Ama Seger tipik bir oyuncu kadın değil. Herhangi bir sosyal medya profili yok ve lüks yaşam tarzıyla övünmüyor. Onun için evlilik de söz konusu değil: “Bence Zlatan benden hoşlanıyor çünkü ona karşı koyabiliyorum. Kendi başıma yükseldim ve kariyerimi birçok fedakarlıkla kurdum. Evlilik, bağımsızlık duygusunu bozabilir.”

Lionel Messi ve Zlatan Ibrahimović (sağda): İsveçli oyuncu birçok Avrupa kulübünde forma giydi.
Lionel Messi ve Zlatan Ibrahimović (sağda): İsveçli oyuncu birçok Avrupa kulübünde forma giydi.

Lionel Messi ve Zlatan Ibrahimović (sağda): İsveçli oyuncu birçok Avrupa kulübünde forma giydi. (Kaynak: www.imago-images.de aracılığıyla imago spor fotoğraf servisi)

Sunucu ve başarılı girişimci, sadece bir futbolcunun karısı veya “güzellik yarışmasını kaçıran” olarak etiketlenmek istemez. Seger bir keresinde “İnsanların ne kadar çalıştığımı, çalıştığımı ve savaştığımı bildiğini bile sanmıyorum,” diye sormuştu.

Kendisi de 13 yaşında moda sektöründe çalışmaya başladı. Aynı zamanda pazarlama ve satış alanlarını da deneyimledi ve yıllar içinde iş kadınına dönüştü. Şimdi emlakçı ve TV sunucusu olarak çalışıyor. Ayrıca model ve oyuncu olarak deneyim kazanmıştır.