“İtalyan’ın kardeşleri faşizmle iş bitti diyor”

Abel

New member
Eski Meclis Başkanı Gianfranco Fini, Lucia Annunziata’nın konuğu olarak İtalya’nın Kardeşlerini faşizmle işlerinin bittiğini açıklamaya davet etti.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 23 Nisan 2023

katılımı vesilesiyle yarım saat daha25 Nisan öncesinde eski milletvekili Gianfranco Fini İtalya’nın Kardeşlerini ve İtalyan sağını faşizmin emirlerinden tamamen kurtulduklarını yinelemeye teşvik etti.

Kurtuluş Günü’nde hararetli tartışma

“Umarım Giorgia Meloni İtalyan sağının AN doğduğunda faşizmle sonuna kadar uzlaştığını söylemek için bu fırsatı değerlendirin. Giancarlo Finibirşeyin sahibi Lucia Açıklandı ile yarım saat dahaformatı 23 Nisan Pazar günü öğleden sonra Rai 3’te yayınlanacak.

Fini’nin sözleri, Kurtuluş Günü tartışmasının bir parçası ve İtalya’nın Kardeşleri’nin Meloni hükümetinin seçilmesinden bu yana merkez sağ yürütme organına eşlik eden faşizmle kurduğu iddia edilen bağlantının bir parçası.

25 Nisan’da Fini: “İtalyan’ın kardeşleri faşizmle işinin bittiğini söylüyor”

“Bir kez daha bölünmüş bir 25 Nisan’la karşı karşıyayız, tartışmalar ve kavgalar, neyse ki sadece sözlü. Önümüzdeki yıllarda da aynı koşulların yaşanmaması için herkes kendine neden diye sormalı ve elinden geleni yapmalıdır. her şeyden önce, bugün tartışılmaz bir oyla yöneten ve bazıları için sayılmayacak olduğu için doğru olanı yapmalıdır”, diye ekledi Fini.

Son olarak, Temsilciler Meclisi’nin eski başkanı şunları söyledi: “Sağ hesabı yaptı, diyor Meloni, çünkü onun buna ikna olduğunu biliyorum, özgürlük ve eşitlik demokratik değerlerdir, bunlar Anayasa’nın bir parçasıdır, onlar -faşist değerler: Bu sıfatı telaffuz etmedeki isteksizliği anlamıyorum.Anlıyorum ama haklı çıkarmıyorum -ve şu sonuca vardı- İtalya’nın kardeşleri dün olduğu gibi bugün de kendinizi anti-faşist değerlerde tanıdığınızı söylüyor. ”.