Julian Nagelsmann Meksika’ya karşı bu kıyafeti giydi

Beykozlu

New member

Julian Nagelsmann milli antrenör olarak ilk çıkışında çarpıcı bir oduncu gömleği giymişti. Meksika’ya karşı oldukça mütevazı giyinmişti.

Meksika’ya karşı ilk maçına çıkmak için giyinen Julian Nagelsmann, milli antrenör olarak çıktığı ikinci uluslararası karşılaşma için olağanüstü bir kıyafet seçti. Kenarda, 36 yaşındaki oyuncu balıkçı yakalı mavi bir gömlek ve üstüne yine mavi örgü bir ceket giyiyordu. ARD’deki maç öncesi röportajında hâlâ DFB eşofmanını giyiyordu ve daha sonra maça giderken onu çıkardı.

Nagelsmann ilk çıkışında kareli oduncu gömleğiyle heyecan yarattı. “Bu bizim tedarikçimizden gelmişti, gerçekten hoşuma gitti. Biraz fazla tantana vardı. Onu bir daha giymeyeceğim çünkü iyi bir amaç için açık artırmaya çıkarmayı kabul ettim. Bu beni daha tatmin edici kılıyor Mutluluk duygularım, Sanki hepiniz forma hakkında yazıyorsunuz” dedi Meksika maçından önceki basın toplantısında. Nagelsmann’ın gömleği artık RTL kampanyasının bir parçası olarak açık arttırmayla satışa sunulacak.

Milli antrenörün kendisi sahada olup bitenlerle daha çok ilgileniyordu. Ve ekibi Meksika’ya karşı karışık bir performans sergiledi. Ancak milli antrenör son düdükten sonra anlayış gösterdi. Maçtan sonra Nagelsmann, “Bazı şeyleri daha iyi yapabileceğimizi biliyoruz” dedi.

Bitiş düdüğünün hemen ardından tüm oyuncuları soyunma odasında yeniden bir araya topladı; Sonuçta Dortmund’un en iyi jokeri Niclas Füllkrug’un etrafındaki takımı o gece Almanya’ya özel jetle gitmek zorunda kaldı. Milli antrenör onlara büyük dozda Avrupa Şampiyonası iyimserliği verdi: “Takıma başarılı olacağımızdan son derece emin olduğumu söyledim.”