Kemal Kılıçdaroğlu: 1 hafta karanlıkta oturacağım

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kemal Kılıçdaroğlu: 1 hafta karanlıkta oturacağım
Yeni yıla girmemizle elektrik fiyatlarında yüksek bir artırım oranı belirlenirken, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu karara reaksiyon göstererek faturalarını ödemeyeceğini söylemişti.

3 aylık toplam bin 30 TL olan faturasını ödemediği belirlenen Kemal Kılıçdaroğlu, dün prestijiyle elektriksiz kaldı.

Tüplü ışık kullanıyor

Kılıçdaroğlu, Ankara Çukurambar’daki meskeninin elektriğinin kesilmesiyle devayı tüplü ışıkta buldu.

“1 hafta boyunca karanlıkta oturacağım”

Yaşananlar üzerine toplumsal medya üzerinden peş peşe açıklamalar yapmaya başlayan CHP Başkanı, şunları söylemiş oldu:

“Eşimle bir arada bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, artık karanlıkta oturacağım. Bu dünyada tüm demokratlara sesleniyorum: Samimilerse onlarda halkları için harekete geçsinler. Erdoğan’a sesleniyorum güce yaptığın artırımları geri çek. KDV’yi sıfırla. Kimse merak etmesin karanlıkları aydınlığa çıkaracağız.”

Buzdolabı soruldu: Bunlar çözülür

Kılıçdaroğlu son olarak ise konutunun önünde gazetecilerle bir ortaya geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Buzdolabı üzere külfetleri nasıl çözeceksiniz?” sorusu üzerine, “Bunların hepsini çözeriz. Asıl değerli olan bu ülkede huzur ortasında yaşamasıdır. Kimsenin elektriği, doğalgazı kesilmesin. Şayet bunlar bir insanlık hakkı ise bu ülkede yaşayan insanların hakkı ise devletlerin bu hakkı insanlara teslim etmesi lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

“4 milyon insanın sesi olmak gerekiyordu”

Bir soru üzerine 5 muhalefet partisi genel liderinin kendisini telefonla aradığını belirten Kılıçdaroğlu, “Sayın genel liderler aradılar konuştum, sağ olsunlar. Elektriği kesilen 4 milyon insanın sesi olmak gerekiyordu. Bunun için bir farkındalık yapmak gerekiyordu, bunu yaptık.” diye konuştu.

“Elektriksiz aileleri ziyaret edeceğim”

Elektriği kesilen kimi aileleri yarın ziyaret edeceğini belirten Kılıçdaroğlu, elektriği olmayan bir beşerle tıpkı durumu yaşamak gerektiğine dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, “Hep söylerim ‘bir sorunu çözmek istiyorsanız evvel sorunu yaşayanları dinlemeniz lazım’ diye. Ben elektrik parasını ödeyebilirim. Benim gelirim aslına bakarsan ziyadesiyle yetiyor ancak sorun geliri olmayan ya da düşük gelirli ailelerin yaşadıkları dram asıl sorun o. Sorunu çözecek olan da siyaset kurumu, öbür kimse değil.” dedi.

“Benim aylığım bu sayılara yetiyor”

Faturanın meblağıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Rakamların hiç bir değeri yok. O sayıları esasen ben ödeyebilirim. Benim aylığım esasen buna yetiyor.” açıklamasında bulundu.