Kocaeli’de uyuşturucu satıcısından değişik savunma

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kocaeli’de uyuşturucu satıcısından değişik savunma
Kocaeli’de uyuşturucu husus ticareti yapıldığı ihbarını alan narkotik dedektifleri, E.Y. isimli şahsı takibe aldı.

Şahsın konutunda yapılan operasyonda bir ölçü metamfetamin ve terazi ele geçirildi.

Ekipler tarafınca unsurlara el temalırken, kuşkulu ise tabiri alınmak üzere emniyete gdolayıldü.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen E.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘Uyuşturucu ve uyarıcı unsur ticareti’ hatasından tutuklanan E.Y.’nin Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edildi.

Savunmasıyla şaşkına çevirdi

Duruşma salonunda avukatı hazır bulunurken sanık ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen E.Y., “Ben 2021 yılı Mayıs ayından itibaren 20-25-30 fişek halinde metamfetamin hususlarını S.D. isimli şahıstan içmek hedefiyle alıyordum. En son S.D.’den 13 fişek metamfetamin unsuru almıştım. S.E. isimli şahıstan ise 17 bin TL karşılığında uyuşturucu unsuru almıştım, hepsi konutta duruyordu. Konutta bulunan terazi, hassas terazi değildir, epeyce kilolu olduğum için rejimde kullanmak maksadıyla almıştım. Mutlaka uyuşturucu unsur tartmak için kullanmadım aslına bakarsanız ona uygun bir terazi değildir. Konutta toplu olarak bulunan metamfetamin hususunu buzdolabında bulunduruyordum. Konuta yapılan baskında en büyük olan ve buzdolabına sakladığım uyuşturucu maddeyi polis grupları bulamadı. Aktif pişmanlıktan yararlanmak ismine uyuşturucun yerini polislere bildirdim” dedi.

Tutukluluğunun devamına karar verildi

İHA’nın haberine nazaran mahkeme heyeti, S.E. hakkında uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama hatasından cürüm duyurusunda bulundu. E.Y.’nin ise tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.