Lea Schüller, Popp'un halefi hakkında: “Asla kaptan olmayın”

Beykozlu

New member
Amaç nedir?

Horst final dedi sanırım (gülüyor). Bu konuda antrenörümle birlikte hareket ediyorum. Böyle bir turnuvaya katıldığınızda hedefiniz madalya olmalıdır.

Tırnak işareti

Belki sonunda Paris'te birlikte kutlayabiliriz

Lea Schüller, ortağı Lara Vadlau hakkında

Avusturyalı profesyonel denizci arkadaşınız Lara Vadlau da Olimpiyat Oyunlarında sizinle birlikte yarışacak.

İkimizin de bunu başarmış olması harika. Müsabakaları Marsilya liman körfezinde oynanacak ve biz de ilk iki grup maçımızı Marsilya'da Avustralya ve ABD'ye karşı oynayacağız. Bakalım belki bir iki kez karşılaşırız.

Turnuvaya onunla birlikte hazırlanabilir misin?

Neredeyse. Birbirimizi çok çok az görüyoruz, yılda sadece 100 gün kadar. Lara çok seyahat ediyor ve oyunlara mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmak için sıkı antrenman yapıyor. Her birimiz hedeflerimize odaklandığımızda başarılı oluruz. Ama maçların nasıl ilerleyeceğini kim bilebilir? Belki sonunda Paris'te birlikte kutlama yapabilir ve madalya almanın mutluluğunu birlikte yaşayabiliriz.

Yaklaşık bir yıl önce endometriozis hastası olduğunuzu kamuoyuna açıkladınız. Hastalık günlük yaşamınızı ne kadar kısıtlıyor?

Benim için endometriozis artık bir sorun değil. Hapı kullanmaya başladığımdan beri bununla baş etmenin iyi bir yolunu buldum. Hala zaman zaman ağrılarım oluyor ama bunun eğitimimle hiçbir ilgisi yok. Benim için şiddetli omuz ağrım vardı ve bu elbette futbolda son derece verimsiz bir durum. Kısıtlamalar hem Bayern'de hem de milli takımda buna bağlı olarak büyüktü.

O dönemde şunu da söylemiştiniz: “Bir çocuk sahibi olmayı ve aktif olarak profesyonel futbol oynamaya devam etmeyi hayal edemiyorum.” bunda değişen bir şey var mı?

Şu anda milli takımdan emekli olan Svenja Huth'un örneğinde ikisini uzlaştırmanın ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz – üstelik kendisinin bir çocuğu bile yoktu. Şu an itibariyle bakış açım pek değişmedi.

Tırnak işareti

Bu kesinlikle benim de hayal edebileceğim bir yöntem

Lea Schüller Ropa yöntemi hakkında

Geçen yıl Svenja Huth ve eşi, hamilelik öncesinde bir tür suni tohumlama olan Ropa yöntemini kullanmaya karar verdiler. Sizin için de akla gelebilecek bir senaryo?

Evet, bu kesinlikle hayal edebileceğim bir yöntem. Ancak bu şu anda hala çok uzakta. İdeal olarak, futbol oynayacağım 5-10 yılım daha var, umarım başarılı olurum.

Şu anda 26 yaşındasınız ve Olimpiyat Oyunları milli takımla dördüncü turnuvanız olacak. DFB'de hâlâ hangi hedeflerin peşindesiniz?

Tabii ki gelecek yıl Avrupa Şampiyonası büyük bir hedef, bu nedenle Avusturya ve İzlanda'ya karşı Avrupa Şampiyonası elemelerine başarılı bir şekilde başlamamız çok daha önemli. Ama aklımda 2027 Dünya Kupası da var.

Almanya'nın sözleşmeyi kazanması halinde maçlar Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen ve Köln'de oynanacak.

Duyduğuma göre Almanya'nın Belçika ve Hollanda ile birlikte Dünya Kupası'na ev sahipliği yapma ihtimali o kadar da kötü değil. Oyunların Kuzey Ren-Vestfalya'da oynanacak olması büyük bir avantaj. Kendi ülkemde bir Dünya Kupası oynamayı gerçekten çok isterim.

Senin için ömür boyu sürecek bir hayal mi?

Hayır, bu çok fazla. Hayat boyu hayalim milli takımla şampiyonluk kazanmaktı. Tercihen Almanya'da.