Letta ve Bonaccini, Meloni’yi övüyor: “O yetenekli”. Orlando ve Schlein ayağa kalktı: “Bir sorun var”

Abel

New member
Demokrat Parti giderek bölünüyor. Letta ve Bonaccini, Meloni’yi övdü, ancak meslektaşlarının eleştirilerinden sonra Nasıralı resmi bir not yayınladı.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 16 Şubat 2023

Demokrat Parti’de fırtına var: Enrico Letta Ve Stefano Bonaccini kim över Giorgia Melonibirçok dem savunucusu ayaklandı ve giden sekreter ve onun yerini almayı amaçlayan adayın yaptığı açıklamalara itiraz etti.

Letta ve Bonaccini, Meloni’yi övdü: “O yetenekli”

Demokrat Parti’de tartışmaya devam ediyoruz. Giden sekreterin söylediği sözler dem çevrelerinde yeni tartışmalara yol açtı. Enrico Letta başbakan hakkında Giorgia Meloni ABD gazetesine verilen bir röportaj vesilesiyle New York Times. Letta için Meloni, ekonomik ve finansal konularda “beklediğimizden daha iyi” oldu. Dem sekreteri, başbakanın başlangıçta Avrupa Birliği’ne karşı sergilediği saldırganlıktan vazgeçerek “kurallara uymayı” ve “hata yapmaktan” kaçınmayı tercih ettiğini de belirtti.

“Gerçek şu ki, o güçlü. Çoğunluk içinde alternatifsiz ve bölünmüş muhalefetle balayındasınız” dedi.

Demokrat Parti’nin sekretaryası adayı Echoing Letta, işin icabına baktı. Stefano Bonaccini. “Meloni bir faşist değil, kesinlikle yetenekli bir insan”. Emilia-Romagna valisi, “İtalya’nın Elysium zirvesinden çıkarılmış olmasının iyi bir işaret olmadığını” teyit ederken, şunları doğruladı: “Bana öyle geliyor ki Meloni, Atlantik Paktı ve Euro bölgesi içinde kalmakta her türlü çıkara sahip – ve çoğunluktan bahsetmişken, gözlemledi -.

Cesur başladılar, çok fazla kaza geçirdikleri izlenimine sahibim ve her şeyden önce Avrupa konusunda nasıl davranacaklarını görmek istiyorum” dedi.

Orlando ve Schlein ayağa kalktı: “Bir sorun var”

Letta ve Bonaccini’nin açıklamaları Demokrat Parti içinde sert tepkilere yol açtı. Eski bakan Andrea Orlando gürledi: “Bir şeyler ters gidiyor. Yoldaşlar ve arkadaşlar ile anlaşalım. Bütçe manevrasının kaçakçılığı teşvik ettiğini, reel ekonomiye yardımcı olmadığını ve kiraları ödüllendirmediğini, yoksulları vurduğunu ve ücret krizini çözmediğini iddia edersek, kutsal bir şekilde inanıyorum.

STK kararının Anayasa’ya, uluslararası anlaşmalara ve insanlık duygusuna aykırı olduğunu söylersek. Başbakanın kapsadığı hükümet yetkililerinin muhalefete karşı ciddi davranışlarda bulunmasından ve kurumların kabul edilemez şekilde kullanılmasından sorumlu tutulduğunu söyleyecek olursak. Aynı anda onların (neyi) yapabileceklerini veya beklediğimizden daha iyi olduklarını nasıl söyleyebiliriz? Gerçekten, hadi yoldaşlar ve arkadaşlar üzerinde anlaşalım”, diye merak ediyor Orlando.

Orlando’nun sesi yükselen tek protesto sesi değildi. Hatta olaya o da müdahale etti. Elly Schlein, sırayla dem sekreterliği için aday olan Bonaccini gibi, “Giorgia Meloni’nin yeni rolde duruşu henüz bulamadığına inanıyorum. Meclis’te yaptığın ilk konuşmadan ve Delmastro ve Donzelli olayından beri öyle düşünüyorum. Sağın konsensüsün kapsamını genişletmediği, ancak sürdürebildiğine inanıyorum. En son politikalarda 2018’deki oyların aynısını aldılar. Sanırım bir sonraki hayal kırıklığı – ve siz de belirtmişsiniz – çok uzun sürmeyecek. Yoksulları etkileyen bir manevra gerçekleştirdiler, orta sınıfın ve kadınların emekli maaşlarını vurdular, yerel yönetimlere bir euro vermediler, toplu taşımaya ve Güney’e bir euro vermediler. Meloni, Lig’e bir iyilik yapmak için Özerklik tasarısıyla Bölgeleri ve Parlamentoyu devre dışı bıraktı. Bence kötü durumda olan ve Avrupa’da kendisini Visegrad grubunun kollarına atarak bizi tecrit etme riski taşıyan bir hükümet.”

Önce Letta ve Bonaccini Meloni’yi övüyor, ardından Nasıralı bir açıklama yapıyor

Bu arada 15 Şubat Çarşamba akşamı Nasıralı’dan Orlando’nun eleştirilerine yönelik bir açıklama geldi. “Andrea Orlando’nun, hiçbir temeli olmayan bir iç tartışma yaratmak amacıyla Enrico Letta’nın New York Times’a verdiği ifadeleri tamamen yanlış tanıtmasına üzüldüm. Sekreter, Başbakan Giorgia Meloni’nin yıllardır söylediklerinin aksine bütçe kurallarını ve avro kurallarını çiğnemediği konusunda ABD gazetesine olumlu görüş bildirmekle yetindi. Sonuçta yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için yazının tamamını tırnak işaretleri içinde okumanız yeterlidir” notunu okur.