Meloni, politikacıların dayanışması olan Caivano’yu ziyaret ettiği için tehditler alıyor

Abel

New member
Giorgia Meloni bunaldı tehditler onun arifesinde Caivano’yu ziyaret edinNapoli ilinin bir kasabası, iki kız çocuğunun uğradığı cinsel şiddete sahne oldu. Çoğunluk çevrelerinden muhalefet çevrelerine kadar İtalyan siyaset dünyası, Campania gezisini kararlılıkla onaylayan Başbakan ile derhal dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

Meloni, Caivano’yu ziyaret ettiği için tehditler alıyor ve onu “bir podyum daha” yapmakla suçluyor

Napoli vatandaşları, başbakanın 31 Ağustos Perşembe günü gerçekleşmesi beklenen Caivano ziyaretini pek hoş karşılamadılar. Hatta pek çok kişi Vatandaşlık Gelirinin sıkılaştırılması nedeniyle bir dizi tehditle Meloni’nin karşısına çıktı. Bu durum, Palazzo Chigi’yi, İtalya Kardeşler’in liderinin, yakın zamanda iki genç kıza yönelik tacizlerin yaşandığı başkent Campania bölgesine ulaştığında karşılaşacağı karşılama konusunda alarma geçirdi.

“Size evde kalmanızı tavsiye ederim, deli gibi kalıyorlar. 160.000 aile, harcama yapmadan RDC’siz kaldı. Eve döneceğinden emin misin?” Napoli’de yaşayan Casertalı bir kadının Facebook’ta yazdığı sözler. Campania kasabasının paylaşımının ardından başbakana yönelik yorumlar çoğaldı. Meloni’nin ölmesini isteyen birçok kullanıcı vardı. ya da “yarattığı sorunları anlaması için birkaç morlukla” Roma’ya dönmek.

Ancak Twitter’daki diğer kullanıcılar Başbakan’ı “bir podyum daha” yapmak istemekle suçlayarak Başbakan’ı işaret etti ve Caivano sakinlerine “Balıkçı Meloni’yi o gruptan RdC’yi çıkardığı için çürük domateslerle karşılamalarını” tavsiye etti. Bu bölgelerde güvencesiz bir şekilde yaşayan insanların…”.

İtalyan siyasetçilerin dayanışması

Başbakan’ı Caivano ziyaretinin arifesinde saran bok fırtınasının ardından, İtalyan siyasi dünyasından -hem çoğunluktan hem de muhalefetten- onunla dayanışma gösteren pek çok isim var.

“Başbakan Giorgia Meloni’nin sosyal medya üzerinden aldığı ölüm tehditleri kabul edilemez. Gözdağı, nefret ve şiddete teşvik mesajları demokraside yer bulmamalı ve her zaman Demokrat Parti’nin tamamı tarafından en güçlü şekilde kınanacaktır.” Elly Schlein.

Forza Italia senatörlerinin başkanı, Licia Ronzulli, ise şunları söyledi: “Kötü öğretmenler durmuyor, moralleri bozmaya devam ediyorlar ve başbakana yönelik ölüm tehditleri her geçen gün artıyor. Önce meydanlarda, şimdi sosyal medyada. Siyasi rollere sahip olanlar, kalabalıkları kışkırtmak yerine daha fazla itidal ve sorumluluk duygusu göstermeli. Birinin sözlerden eyleme geçmesi durumunda aynı sorumluluk onların da kafalarında olacaktı. Kendim ve Forza Italia senatör grubu adına, Başbakan Giorgia Meloni’ye azami dayanışma ve yakınlığı ifade ediyorum.”

Bakanlar ayrıca alınan “değersiz tehditler” nedeniyle başbakanla dayanışma içinde olduklarını ifade etti Antonio Tajani, Maria Elisabetta Alberti Casellati, Daniela Santanché, Nello Musumeci, Guido Crosetto, Raffaele Fitto, Joseph Vallettara,Gennaro Sangiuliano ve Oda ve Senato başkanları tarafından Lorenzo Fontana Ve Ignatius LaRussa.

Başbakan Yardımcısı Matthew SalviniAncak şu açıklamayı yaptı: “Tehditlere karşı Giorgia ile dayanışma içindeyiz. Hiçbirimiz bir suçludan korkmayacağız: İtalyanların bizi seçtiği hükümet programını sürdürüyoruz. Korkusuzca baş dik tutuldu.”

“Alınan utanç verici tehditler nedeniyle Giorgia Meloni ile dayanışma içindeyiz. Her zaman yüzleşmenin ve diyaloğun yanındayız, asla şiddeti sindirme aracı olarak kullananlardan yana değiliz” diye yazdı Eylem lideri: Charles Calenda.

Oda ve Senato Çalışma Komisyonlarında 5 Yıldız Hareketi’nin grup liderleri Valentina Barzotti Ve Orpheus Mazzella“Yarın Caivano’yu ziyaret edecek olan Başbakan Meloni’nin aldığı tehditler ciddi ve kabul edilemez. Bu nedenle sizlerle samimi dayanışmamızı ifade ediyoruz. Hükümetin yaptığı siyasi tercihlere karşı çıkmak meşrudur ancak şiddet kullanımı hiçbir zaman meşrulaştırılamaz veya meşrulaştırılamaz”.

Caivano ziyareti hakkında Meloni: “Dayanışmalarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Tehditler bizi durduramaz”

“Caivano ziyaretim nedeniyle aldığım tehditlere yakınlık gösteren herkese teşekkür ediyorum”. Meloni bunu sosyal kanallarında kendisi yazdı. “Gözdağı, güvenlik ve çocukları için daha iyi bir gelecek isteyen birçok vatandaşın yanında olmamızı engelleyemez. Organize suçlarla mücadelede bu hükümet geri adım atmayacak” diye ekledi Başbakan.

Bu nedenle Meloni’nin, 31 Ağustos Perşembe günü saat 12:00’de Green Park’taki Istituto Superiore “Francesco Morano”da gerçekleşecek olan Caivano ziyareti kesinleşti. Ancak Palazzo Chigi’nin açıkladığı gündeme göre başbakan saat 19.00’da Yunanistan başbakanıyla Palazzo Maximos’ta bir çalışma yemeği için Atina’da olacak. Kyriakos Miçotakis.