Musiala ve Wirtz, “Schweini ve Poldi”nin halefleridir

Beykozlu

New memberLukas Podolski ve Bastian Schweinsteiger, yıllardır DFB takımının rüya ikilisiydi. Şimdi iki olası haleften bahsetti.


Alman milli oyuncular Jamal Musiala ve Florian Wirtz, Lukas Podolski’nin 2006’nın rüya ikilisi “Schweini ve Poldi”nin varisleri olabilir. 38 yaşındaki oyuncu, Bastian Schweinsteiger ile birlikte kendi ülkesinde düzenlenen Dünya Kupası’nda saha içinde ve dışında heyecan yarattı. Her ne kadar Musiala ve Wirtz’in oyun tarzı Schweinsteiger ve kendisinden farklı olsa da, “Bild” gazetesine verdiği demeçte Podolski de “birçok benzerlik” görüyor.


Bununla ne demek istiyor? Eski Bayern ve Köln profesyoneli, “Benzer kaygısız bir tavır, kurnazlık ve şakacılık gösteriyorlar” dedi. Podolski’ye göre bu “kıvılcım”, 2006’da olduğu gibi, kendi ülkelerindeki Avrupa Şampiyonası’nda Alman taraftarlara da yayılabilir. Hepimiz yeni bir yaz masalı istiyoruz,” dedi 2014 dünya şampiyonu. “2024’te Musiala ve Wirtz yeni kahramanlarımız olabilir. “


Musiala ve Wirtz birlikte: “Futbolu seviyorsanız, onunla ilgilenirsiniz.”


Podolski, her iki genç DFB yıldızının da “Almanya’da alışık olduğumuzdan farklı bir futbol oynayan harika çocuklar” olduğunu düşünüyor. Onları “izlemesi eğlenceli gerçek sokak futbolcuları. Futbolu seven herkes onu sever.”


Podolski gibi Leverkusen’in Wirtz’i de 1. FC Köln’ün altyapı takımlarından geldi. Eski milli oyuncu, “Basti (Bastian Schweinsteiger, editör) ve benim onun rol modelleri olmamız çok hoş. Böyle bir iltifat sizi mutlu ediyor” dedi.