Philipp Pentke yaralanarak hastaneye kaldırıldı

Beykozlu

New member1. FC Köln’e şok: Philipp Pentke, antrenman sırasında dizinden sakatlandı. FC artık en azından her şeyi net bir şekilde ortaya koyabildi.


1. FC Köln’de çarşamba sabahı aslında olumlu bir haberle başladı. Linton Maina ve Benno Schmitz ile birlikte en iyi performans sergileyen diğer iki oyuncu Pazar günkü derbi öncesinde antrenmanlara devam edebildi. Ancak 50 dakika sonra Philipp Pentke’nin acı dolu çığlığı Geißbockheim’daki antrenman sahasını sarstı.


Kaleci, kalenin metal dayanağının üzerinden o kadar kötü bir şekilde kaydı ki sağ dizini yaraladı ve ayrıca etinden de ciddi bir yara aldı. Tıbbi denetçiler, takım arkadaşları ve teknik direktör Steffen Baumgart hemen yerde yatan kalecinin yanına koştu. 38 yaşındaki oyuncu çimlerin üzerinde gözyaşları içinde dakikalarca tedavi edildi.


Öğleden sonra her şey yolunda gitti


FC yetkilileri daha sonra ambulansı aradı ve ambulans on beş dakika sonra bir acil doktorla birlikte geldi. Pentke, taraftarların alkışları arasında götürülerek hastaneye kaldırıldı.


Öğleden sonra FC yeni ayrıntıları açıkladı: Yara cerrahi bir prosedürle temizlenmiş ve dikilmişti, “sadece” derin bir et yarasıydı. Steffen Baumgart da olayla ilgili şu yorumu yaptı: “İlk başta kötü görünüyordu. Bu yüzden daha kötü olmadığı için çok mutluyuz. Yine de çocuk için üzülüyorum, ona acil şifalar diliyoruz” dedi Trainer.


Şoka rağmen: Baumgart geri dönenlerden memnun


Yaşanan tatsız olayın ardından takım antrenmana kısa bir süre ara verdi ancak daha sonra seansı tamamladı. Sonuçta Pazar günü Borussia Mönchengladbach’a karşı oynanacak maçla patlayıcı bir derbi bizi bekliyor, üstelik sadece masa durumu yüzünden değil.


Philipp Pentke’nin şokuna rağmen Steffen Baumgart, antrenman sırasında geri dönen Florian Kainz, Dejan Ljubicic ve Mathias Olesen’in milli aradan yara almadan dönmesinden memnundu. FC koçunun ve takımın düşünceleri artık muhtemelen sakatlanan takım arkadaşında olacak.