Piantedosi, Cutro katliamından vazgeçmez ve göçmenlere bir baskı daha duyurur. FdI ayrışır

Abel

New member
İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi’den Cutro katliamında geri adım yok: Göçmenlere yönelik yeni bir baskı yolda.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 28 Şubat 2023 | güncellendi 1 Mart 2023

Matteo PiantedosiMeloni hükümetinin Kuzey Ligi’ndeki payı İçişleri Bakanı, Cutro katliamı konusundaki tutumunu koruyor ve göçmenlere yeni bir baskı uygulamaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, Viminale’nin yönelimi artık İtalya’nın Kardeşleri’nin beğenisini kazanmıyor.

Piantedosi, Cutro katliamından vazgeçmiyor ve göçmenlere yeni bir baskı yapıldığını duyuruyor

İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi bir proje üzerinde çalışıyor. çıkarmalarla ilgili yeni kararname Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu tarafından incelenmek üzere sunulacak bir kurallar paketini içerecek olan İtalya’da. “İlgili meslektaşlarımla mutabakata vararak, ülkesine geri dönüş, kabul sistemi, uluslararası koruma ve yabancıların düzenli girişine yönelik prosedürlerle ilgili belirli kritik konuları ele alan düzenlenmiş müdahaleleri tanımlamayı düşünüyorum. Ülkeye geri gönderme konusundaki işbirliğinden çok memnun değiliz: planlanan 8.000 kişiden sadece 370’i yapıldı” dedi. Senato Anayasa İşleri Komisyonu.

Muhalefete ve diğerlerine göre İçişleri Bakanlığı’nın amacı, çıkarılan KHK’ları yeniden yürürlüğe koymak. Matthew Salvini limanların kapatılmasını sağlayan ve sığınma ve kabul taleplerine sınırlamalar getiren Conte I hükümeti zamanında. Ancak Piantedosi’nin hamlesi, Fratelli d’Italia’nın mevcut çizgisiyle keskin bir kontrastgöçmenlik konusundaki tonu yumuşatmak isteyenler.

Viminale ve FdI arasında şimdiden bir kopuş havası var. Aslında pek çok Melonialı, Birliğin işaret ettiği bakana karşı belirli bir rahatsızlık duyduklarını ve onun için yaygara kopardıklarını sızdırdılar. Crotone’daki yardım eksikliğini netleştirin. Ayrıca, herhangi bir soruşturma yapılmasını istediler. Sahil Güvenlik sorumluluğu bu da Salvini’nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlıdır.

Ancak FdI, İçişleri Bakanlığı’nın konumlarından ayrılıyor

Bu arada, içişleri bakanı tartışmaların merkezinde yer aldı. cümleler Calabria’daki Crotone’ye birkaç kilometre uzaklıktaki Cutro sahili yakınlarında meydana gelen göçmen katliamı hakkında konuşuldu. Suç, onları gemiye bindiren ailelerde” dedi.

Yardım eksikliğinden bahseden Piantedosi, “Crotone’daki trajik gemi enkazı ve yardım çabalarındaki herhangi bir boşluk hakkında, devam eden bir soruşturma var, güven duymanız gereken ve kimsenin kaçamayacağı bir yer: her şey adli makamın kayıtlarında ve ben mümkün olan her şeyi rapor edeceğim ve bundan sonra size periyodik olanlar da dahil olmak üzere güncellemeler vermeyi taahhüt ediyorum – ve o şunları belirtti: -. Kurtarıcılarımızın yaptığı işe büyük saygı duyuyorum ve herhangi bir hata olabileceğine inanmak için hiçbir nedenim yok”.

28 Şubat Salı akşamı ise kendisine verilen röportaj vesilesiyle Bruno Vespa ile Beş dakikaViminale’nin sahibi, “Tekne hiç yardım istemedi” dedi.

Muhalefet bakana saldırmaya devam ederse, FdI’den bile saldırılardan kurtulamayacaktır. Senato Anayasal İşler Komisyonu Başkanı Alberto Balboni (FdI), Salvini tarafından istihdam edilen Sahil Güvenliğin eylemlerinin yeniden yapılandırılması gereğini kabul etti. “Maksimum netlik, FdI’nin muhalefete bırakacağı bir talep değil. İlk soran biziz çünkü çocuklarla dolu bir gemiyi dalgaların insafına bırakamazsınız”.