PlayStation 5 DualSense Edge’i bekleyenleri üzecek haber pil konusunda geldi

bencede

New member
Sony, yakında piyasaya çıkacak olan ve premium PlayStation 5 oyun kumandası olan DualSense Edge’in DualSense’ten daha az pil ömrüne sahip olduğunu doğruladı.

Sony, TechRadar Gaming’in yeni PS5 denetim aygıtıyla gerçekleştirdiği uygulamalı oturum sırasında yönelttiği bir soruya verdiği karşılıkta, DualSense Edge‘in sahip olduğu yeni özellikler niçiniyle standart DualSense PS5 denetim aletinden daha az pil ömrüne sahip olacağını deklare etti.

TechRadar Gaming’e konuşan bir Sony sözcüsü, “DualSense Edge kablosuz denetim aygıtının çalışma mühleti, özgün DualSense kablosuz denetim aletinden kısmen daha kısa, zira özgün DualSense denetim cihazıyla tıpkı form faktörüne ve ergonomik dizayna epeyce daha fazla özellik ekledik” dedi ve ekledi: “Kablosuz çalışma mühleti ile sağlam ve yüksek performanslı özellikler sunma içinde düzgün bir istikrar kurmak istedik. Ayrıyeten, daha uzun USB örgülü kablo, kablosuz parazitten kaçınmak için kablolu kontakla oynamayı yeğleyen rekabetçi oyuncular için de harika bir seçim, bu seçenek pil ömrünü korur.

DualSense Edge için en büyük umutlardan biri, daha uzun pil ömrü sunma ihtimaliydi. Sony, Edge’in kaç saat pil ömrüne sahip olduğunu belirtmese de, bunun 12 saatten çok olacağını düşünmüyoruz. Öte yandan Xbox Seçkine Kablosuz Oyun Kumandası Seri 2‘nin 40 saat pil ömrüne sahip olduğu düşünüldüğünde, bu haber oyun severleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Sony PlayStation DualSense Edge, 26 Ocak 2023‘te piyasaya sürülecek.