Resmi Gazete 21 Nisan 2022 Perşembe | Resmi Gazete bugünün kararları

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Resmi Gazete 21 Nisan 2022 Perşembe | Resmi Gazete bugünün kararları
Günlük olarak yayınlanan Resmi Gazete sayıları, vatandaşlar tarafınca yakından takip ediliyor. ”Bugün Resmi Gazete’de neler var?” sorusu, gündemde yer alıyor.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Türkiye için kıymetli bir epey yeni yönetmelik, karar ve bildirimlerin yer aldığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan 21 Nisan 2022 Perşembe tarihindeki ve 31816 sayılı Resmi Gazete’nin detayları belirli oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile süt ve krema, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ihracatında dönemsel düzenlemeler yapmaya yetkili olduğu eserler listesine eklendi.

Peki, 21 Nisan 2022 Perşembe Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, Resmi Gazete kararları…

14 Nisan 2022 Resmi Gazete

Yürütme ve Yönetim Bölümü

Cumhurbaşkanı Kararları

–– Döviz Kazandırıcı Hizmet Bölümleri Markalaşma Dayanakları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 5468)

–– Ulusal Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumlara 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İçin Isınma Hedefli Kömür Dağıtımına Ait Karar (Karar Sayısı: 5469)

–– Kırsal Kalkınma Dayanakları Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine Ait Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5470)

–– Rize İli, Merkez İlçe Sonları İçerisinde Bulunan Kimi Taşınmazların, Kentin Acil Gereksinimi Olan Terminal (Otogar) Üretimi Hedefiyle Rize Belediye Başkanlığı tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5471)

–– Tekirdağ İçmesuyu Projesi Kapsamındaki İnecik 1-2 Barajlarının İmali Maksadıyla Birtakım Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5472)

–– Elektrik Üretim Anonim Şirketi tarafınca Ekli Listede Belirtilen Şirketin Kurulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5473)

–– Hizmet Alımı Suretiyle Taşıt Edinilmesine Ait Temel ve Yöntemlerde Değişiklik Yapılmasına Dair Temel ve Metotlar (Karar Sayısı: 5474)

–– Bingöl Vilayetinde Gerçekleştirilecek Entegre Teknik Büyükbaş Hayvancılık Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine Ait 18/5/2018 tarihindeki ve 2018/11829 Sayılı Bakanlar Konseyi sonucunda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5477)

–– Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine Ait Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 5478)

–– Yunanistan Plakalı Ticari Taşıtlara Uygulanacak Standart Depo Muafiyetine Ait Asıllar Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5479)

–– Tarım Sigortaları Havuzuna Devlet tarafınca Taahhüt Edilecek Hasar Fazlası Takviyesine Ait Karar (Karar Sayısı: 5480)

–– Özel Hukuk Kararlarına Tabi, Hukukî Kişiliğe Sahip ve Bağımsız Statüde; Türkiye Klâsik Atlı Spor Kolları Federasyonu, Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu Kurulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5481)

–– Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Karar (Karar Sayısı: 5482)

Hakimler ve Savcılar Şurası sonucu

–– Yargıçlar ve Savcılar Konseyi Genel Şurasının 08/03/2022 tarihindeki ve 639 Sayılı sonucu

Yönetmelikler

–– Afet sebebiyle Yapılan ve Yapılacak Olan Binaların Borçlandırma Bedellerinden Yapılacak İndirimler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 5475)

–– Kamu İhale Kurumu Teşkilatı ve Çalışanının Çalışma Yordam ve Asılları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 5476)

–– Hudut Bölgeleri Uçuş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 5483)

–– Ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Elektrik Piyasasında Üretim Faaliyetinde Bulunmak Üzere Su Kullanım Hakkı Muahedesi İmzalanmasına Ait Yöntem ve Temeller Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca Yapılacak Kontrole Ait Yordam ve Asıllar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Kamu İhale Kurumu Çalışanı bakılırsavde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Tebliğler

–– Katma Kıymet Vergisi Genel Uygulama Bildirisinde Değişiklik Yapılmasına Dair Bildirim (Seri No: 41)

–– Toplumsal Güvenlik Kurumu Sıhhat Uygulama Bildirisinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ

–– Sıhhat Hizmetleri Fiyatlandırma Komitesi sonucu

–– Kimi Tarım Eserlerinin İhracatına Ait Bildiri (İhracat: 2022/1)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Bildiri (İhracat: 2022/4)

Yargı Bölümü

Anayasa Mahmekesi sonucu

–– Anayasa Mahkemesinin 2/3/2022 tarihindeki ve 2019/12955 Müracaat Numaralı sonucu

Yargıtay Kararları

–– Yargıtay 3, 6, 7, 11 ve 12. Hukuk Dairelerine İlişkin Kararlar

Sayıştay sonucu

–– Sayıştay Başkanlığının 14/04/2022 tarihindeki ve 13 Sayılı sonucu