Resmi Gazete 24 Nisan 2022 Pazar | Resmi Gazete bugünün kararları

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Resmi Gazete 24 Nisan 2022 Pazar | Resmi Gazete bugünün kararları
Günlük olarak yayınlanan Resmi Gazete sayıları, vatandaşlar tarafınca yakından takip ediliyor. ”Bugün Resmi Gazete’de neler var?” sorusu, gündemde yer alıyor.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Türkiye için değerli bir epeyce yeni yönetmelik, karar ve bildirilerin yer aldığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan 24 Nisan 2022 Pazar tarihindeki ve 31819 sayılı Resmi Gazete’nin detayları muhakkak oldu.

Peki, 24 Nisan 2022 Pazar Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, bugünkü Resmi Gazete kararları…

24 Nisan 2022 Resmi Gazete

Yürütme ve Yönetim Bölümü

Milletlerarası Andlaşmalar

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Fildişi Kıyısı Cumhuriyeti Hükümeti içinde Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına Ait Mutabakatın Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5520)

–– Türkiye Cumhuriyeti ile Fas Krallığı içindeki Özgür Ticaret Muahedesini Tadil Eden Mutabakatın İlişik Notalarla bir arada Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5521)

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Kamerun Cumhuriyeti Hükûmeti içinde Askerî Çerçeve Muahedesinin Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5522)

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Kamerun Cumhuriyeti Hükûmeti içinde Askerî Eğitim İş Birliği Mutabakatının Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5523)

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti içinde Mesleksel Eğitim Alanında İş Birliğine Dair Protokolün Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5524)

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ruanda Cumhuriyeti Hükümeti içinde Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına Ait Mutabakatın İlişik Notalarla bir arada Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5525)

Yönetmelikler

–– Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bağımlılıkla Uğraş Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

–– Türk-Alman Üniversitesi Lisans Eğitim-Öğretim ve İmtihan Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik