“Schlein ile yeni bir yolculuk başlıyor. İtalyanların güvenini yeniden kazanalım”

Abel

New member
Nicola Zingaretti, Elly Schlein’ın Demokrat Parti sekreteri olarak rolü ve partiyi bekleyen değişim hakkında yorum yaptı.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 12 Mart 2023

Demokrat Parti’nin ilk meclisinin oturum aralarında şunları gördü: Elly Schlein resmen parti sekreteri ilan edilecek, demin eski lideri Nicola Zingaretti merkez sol siyasi gücün “yeni yolu” hakkında yorum yaptı.

Pd, Zingaretti: “Schlein ile yeni bir yolculuk başlıyor”

Eski sekreter dem Nicola Zingaretti Demokrat Parti’nin yeni sekreter başkanlığındaki ilk meclisi vesilesiyle gazeteciler tarafından kesildi. Elly Schlein. Ön seçimlerin sonucuyla ilgili olarak Zingaretti şunları söyledi: “Sanırım sağ ayakla başladık. Demokrat Parti, insanlar ve gezegen için adalet partisidir. İtalya’nın artık buna ihtiyacı var: daha fazla sosyal adalet ve daha fazla çevresel adalet”.

Hemen ardından Demokrat Parti’nin temsilcisi sağa yönelik bir saldırı başlatarak, “Çünkü zaten iktidar olan sağ yetersiz olduğunu gösteriyor. Fikirlerine saygı duyuyorum ve mücadele ediyorum ama bu haftaların siyasi gerçeği, bunların yeterli olmadığı. Ve tesadüfen değil, çünkü popülist sağ sorunları ele almada ve seçimleri kazanmada çok güçlü ama o zaman karşılaştığı sorunlara çözüm bulamıyor. Ve bu nedenle, tüm dünyada olduğu gibi İtalya’da da genellikle kazanırlar çünkü insanların sorunlarını çözmede daha iyi ve daha vicdansızdırlar, ancak daha sonra hükümet sınavında başarısız olurlar”.

Zingaretti, Demokrat Parti’nin yeni sekreteri Elly Schlein hakkında: “Sağa alternatif yoktu, bugün var”

“Bugüne kadar alternatif yoktu. Elly Schlein’ın dersleriyle yeni bir yolculuğun başladığına inanıyorum” diyen Zingaretti basın mensuplarının mikrofonlarına tekrar açıkladı. “Neyse ki liderin partisi değil, gücümüz olan kendi fikir çoğulculuğuna sahip lideri olan bir partiyiz ve öyle kalacağız. Bu çoğulculuk sadece gücün yönetimi haline geldiğinde bu bizim zayıflığımız olur”.

Eski sekreter daha sonra Schlein figürünün ne kadar devrimci ve değişimin sembolü olduğunu bir kez daha yineledi. “Bolognina kulübünde bir kart alan Elly, görevinin ne olduğunu açıkça belirttiğinde çok ikna olmuştum: ‘Ben değiştirmek için buradayım, yok etmek için değil. Gerçekten de, gerçekten değişmek için’. Bence bu mesaj çok güzeldi. Güven verdi ve doğru yolu gösterdi: gerekli değişikliğin yolu. Gerekli değişikliğin, bu büyük halk gücünü İtalyanların ihtiyaç duyduğu şeyin hizmetine sunmak olduğuna inanıyorum: refah ve iş, sosyal adalet ve gezegenin savunması” dedi.

“İtalyanların güvenini yeniden kazanmamız gerekiyor”

Son olarak Zingaretti, genç kuşakların siyasete karşı besledikleri hayal kırıklığı üzerinde durdu: “Bakın, İtalyan ve Avrupalı kız ve erkek çocukların siyasete ilişkin katılıkları ve hayal kırıklıkları tesadüfi değil, çünkü gelecekte hayatlarının sonunu görüyorlar. gezegen olduğu gibi harap olmaya devam ediyor, onların beklediği şeyin sadece sırtını sıvazlamakla kalmayan, bu misyona uygun politikalar üreten bir güç olduğuna inanıyorum”.

Ve şu sonuca vardı: “Şimdi alçakgönüllülükle insanların güvenini yeniden kazanmalıyız”.