Şeffaf bir elbise içinde çok fazla ten ve Hollywood eleştirisi

semaver

New member
“Umutsuz Ev Kadınları” dizisi ile dünya çapında ün kazandı. Eva Longoria şimdi yönetmenliğe ilk çıkışını kutluyor ve eleştirilerle dikkatleri üzerine çekiyor.


Cannes Film Festivali münasebetiyle düzenlenen bir etkinlikte Eva Longoria, film sektöründeki ilerlemenin sadece bir yanılsama olduğunu söyledi. Aktris ve ilk yönetmen, Hollywood’da kadın ve erkek arasındaki eşitlik eksikliğini eleştiriyor.


O yıl, Longoria’nın ilk kez yönettiği “Flamin’ Hot” filmi vizyona girdi. 48 yaşındaki oyuncu şimdiye kadar sadece kamera önündeki rolleriyle tanınıyordu. Cannes’daki bir panel tartışmasında, perde arkasındaki işiyle tehlikeli bölgeye girdiğini belirtti.


Hollywood’da eşitsizlik bir sorun


Bir yönetmen olarak, bir Latin ve bir kadın olarak, beyaz erkek yönetmenlerle karşılaştırıldığında kariyerini tehlikeye atmadan başarısız olamayacağının her zaman farkındaydı. “Sorun şu ki, bu film başarısız olursa, insanlar ‘Oh, Latin hikayeleri işe yaramıyor… kadın yönetmenlerde gerçekten yok. Karşı cins için durum farklı olurdu: “Beyaz bir adam 200 milyon dolarlık bir filmi yönetebilir, başarısız olabilir ve başka bir film çekebilir. İşte sorun bu. Bir denemem, bir şansım var, iki kat daha sıkı, iki kat daha hızlı, iki kat daha ucuza çalışıyorum.”


Ayrıca Latin Amerikalı bir yönetmenle son stüdyo filminin 20 yıl önce çekilmiş olmasından yakınıyordu. “Her 20 yılda bir film çekemeyiz.” Hollywood ilerici olmaktan çok uzak ve eşitlik konusunda çok geride. Bir yerine iki kadın işe alınsa yine de yetmez.


Kırmızı halıda çıplak elbisesiyle

Eva Longoria: Kırmızı halıda kalıcı bir izlenim bıraktı.
Eva Longoria: Kırmızı halıda kalıcı bir izlenim bıraktı.

Eva Longoria: Kırmızı halıda kalıcı bir izlenim bıraktı. (Kaynak: IMAGO / Marja)

Eva Longoria, film sektörüne yönelik eleştirel açıklamalarıyla Cannes’da kalıcı bir etki bırakmakla kalmadı. Kırmızı halıda da dikkatleri üzerine çekti. “Eski Meşe” filminin galası için, bazen sanatçının çıplak olduğu izlenimini veren, çıplak bir elbise olan beyaz dantel bir elbise giydi.


Çıplak elbise, sofistike kesimler ve kumaşlarla kullanıcının vücudunu izleyen bir elbisedir. Longoria’nın cüppesi bunu yapıyor. Göz alıcı elbise, Beyrutlu moda tasarımcısı Elie Saab’ın ilkbahar-yaz koleksiyonundan. Sadece minin vücudunu okşayan dantel süslemeler ve payetlerden oluşur ve önemli bölgeleri görüşten koruyan ten rengi kumaş ekleri bulunur. Uzun tren, yere kadar uzanan kolsuz elbiseye drama katıyor.


Amerikalı, elbiseyi parlak küpeler ve platform topuklu ayakkabılarla birleştirdi. Saçlarını tepeden toplamıştı.