Sorun nasıl çözülür?

Bilgin

Global Mod
Global Mod

SIM kartınız tanınmıyorsa, artık yolda ulaşılamayacağınız için hızlı yardıma ihtiyacınız var. Network nasıl alınır tekrar anlatıyoruz.

Bir bakışta en önemli şeyler

SIM kart olmadan, akıllı telefonunuz mobil ağa bağlanamaz. Şebeke operatörünüzün radyo hücreleriyle iletişim için bir tür anahtarı temsil eder.

SIM kartınız cep telefonunuz tarafından tanınmazsa, normal telefon görüşmesi yapamaz, kısa mesaj gönderemez veya mobil veri bağlantılarını kullanamazsınız. Burada, cep telefonunuzun kartı kabul etmemesi durumunda neyin yardımcı olacağını öğrenebilirsiniz.

Bu önlemler adım adım yardımcı olur:

Akıllı telefonunuz SIM kartınızı tanımıyorsa, sorunun nedenini belirlemenize ve sorunu çözmenize yardımcı olabilecek birkaç sorun giderme adımı vardır:

1. Adım: Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın

Modern akıllı telefonlar oldukça karmaşık sistemlerdir. İçlerinde yerleşik olan birçok bileşen nedeniyle, bu açıdan genellikle sıradan masaüstü bilgisayarları bile gölgede bırakırlar. Bu nedenle, üzerinde çalışan yazılım, birkaç gün ara vermeden çalışırsa bazen sorunlara neden olur. Basit bir yeniden başlatma, SIM kartınızın tanınmasına yardımcı olur.

2. Adım: Doğru SIM kartı kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin ve doğru şekilde takın

Farklı SIM kart türleri vardır. Normal sürüm daha sonra yer nedeniyle daha küçük varyantlara yol açtı: mini, mikro ve nano SIM. Bu nedenle, sahip olduğunuz kart türünün akıllı telefonunuza tam olarak uyduğundan ve oraya doğru şekilde takıldığından emin olun. Hangi SIM varyantına ihtiyacınız olduğu ve bunun cihaza doğru bir şekilde nasıl takılacağı hakkında bilgileri cep telefonunuzun kullanım kılavuzunda veya ilgili üreticinin destek web sitesinde bulabilirsiniz.

3. Adım: SIM kartınızın temas noktalarını ve akıllı telefondaki yuvayı temizleyin

İlgili temas noktalarının kirlenmesi elektriksel iletkenliklerini bozar, böylece düzgün veri iletimi gerçekleşemez. Elektronik parçalara zarar vereceğinden, temizlik için asla sıvı kullanmayın. Bunun yerine temas noktalarını kuru bir mikrofiber bezle silin. Gerekirse, cep telefonunuzdaki kart yuvasını temizlemek için pamuklu çubuk veya az miktarda basınçlı hava kullanın.

4. Adım: Kartı başka bir cihazda test edin

Yukarıdaki önlemler sorunu çözmezse, SIM kartın başka bir telefonda düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Durum böyle değilse, kart muhtemelen arızalıdır. Cep telefonu operatörünüze başvurun ve gerekirse yedek kart isteyin.

Adım 5: Tüm güncellemeleri yükleyin ve akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

SIM kartınız başka bir cihazda mükemmel çalışıyorsa, tanınmamasının nedeni muhtemelen akıllı telefonunuzdur. Herhangi bir yazılım sorununu ortadan kaldırmak için önce mevcut tüm güncellemeleri yükleyin.

Bu herhangi bir iyileşme sağlamazsa, bir sonraki adım cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Böyle bir seçeneği cep telefonunuzun sistem ayarlarında bulabilirsiniz.

Gerekirse, bu işlemle ilgili yardım almak için ilgili cihaz üreticisinin web sitesi aracılığıyla destek birimiyle iletişime geçin. Bir destek temsilcisi, akıllı telefonunuz arızalıysa yedek cihaz talep etmenize de yardımcı olabilir.