Stefan Lainer kanser hakkında açıkça konuşuyor

Beykozlu

New member

Stefan Lainer'in hayatı değişti: Geçen yaz kendisine kanser teşhisi konuldu ve Ocak ayından bu yana geri döndü. Şimdi bunu açıkça konuşuyor.

Bundesliga profesyoneli Stefan Lainer, kanser tedavisini atlattıktan sonra hayatını farklı bir düşünce tarzıyla sürdürüyor. “Hayatın her anına daha fazla değer veriyorsunuz: küçük olanla, ailenizle. Ama aynı zamanda sahada da” dedi 31 yaşındaki Borussia Mönchengladbachlı futbolcu “Sport Bild”e verdiği röportajda.

Lainer, “Mücadele işe yaradığında, asist yaptığınızda ve stadyum patladığında bunu daha bilinçli hissediyorum. Bunların hiçbirinin kesin olmadığını öğreniyorsunuz. Ve hayatta bazı şeyler her an beklenmedik şekilde kötüye gidebilir” dedi.

Diğer Bundesliga profesyonelleriyle iletişime geçin

Savunma oyuncusuna Temmuz 2023'te lenf bezi kanseri teşhisi konuldu. Avusturyalı milli oyuncuya dört blok kemoterapi uygulandı. “Altıncı ve son antikor dozunu aldığımda iyileştiğim söylendi” dedi. “Fakat en biçimlendirici an, dördüncü kemoterapiden sonraki, hastaneden son kez ayrıldığım andı. Ondan sonra her şeyi atlattım ama fiziksel olarak gerçekten çok yorulmuştum.”

Lainer, 21 Ocak'ta FC Augsburg'a karşı oyuncu değişikliği ile geri dönüş yaptı. “Sahada artık hiçbir şey hantallık hissetmediğinde, şunu biliyordum: Eski halime döneceğim ve yakında 90 dakika oynayacağım. Bu, beş maç sonra Bochum'a karşı gerçekleşti. Harika!”

Lainer, yakın zamanda kanserle mücadele eden diğer Bundesliga profesyonelleriyle temas halinde olduğunu bildirdi. Hatta Timo Baumgartl onu ziyaret etti ve ona “birkaç şey anlattı”. “Onunla yaptığımız görüşmeler çok iyiydi”