Stepan Timoshin 23 yaşında kansere yakalandı: Spor ayakkabı milyoneri güncel bir gelişme sunuyor

semaver

New member

Genç girişimci Stepan Timoshin yakın zamanda kanser teşhisini kamuoyuna duyurdu. Şu an sağlık durumu bu şekilde.

Stepan Timoshin zaten profesyonel olarak başarıya ulaştı. Spor ayakkabı satarak bir servet kazandı ve Instagram'da 155.000 takipçiye ulaştı. TikTok'ta 170.000'den fazla takipçisi var. Ancak spor ayakkabı milyoneri, özel hayatında kaderin ağır bir darbesiyle baş etmek zorunda kaldı. Ağustos ayında “Bild” gazetesine verdiği demeçte, kendisine 23 yaşındayken akciğer kanseri teşhisi konuldu. Şu anda durumu nasıl?

Timoshin'in aktardığına göre Aralık 2023'te zatürreye yakalanmış ve bununla bağlantılı olarak solunum testi yaptırmış, akciğerleri iflas etmişti. Daha sonra yapılan incelemelerde korkutucu bir sonuç ortaya çıktı: Bild'e “Tümör testim pozitif çıktı ve kanser teşhisini aldım” dedi. Timoshin kemoterapi gördü ve görünüşe göre işe yaradı, bir güncellemenin gösterdiği gibi: “Artık 23 yaşındayım, boşandım ve kanserden kurtuldum” diyor yeni bir TikTok videosunda. Kliple Hertha başkanlığına başvuruyor.

T-online tarafından sorulduğunda daha ayrıntılı bir şekilde şunları söyledi: “Neyse ki yeniden kanserden kurtuldum. Eylül ayındaki son testlerimin hepsi normaldi.” Kanserin çok erken bir aşamada tespit edildiği için çok şanslıydı. Günümüzde modern tıp sayesinde tamamen yeni tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Timoshin, ağustos ayında “Bild” gazetesine kemoterapi nedeniyle kilosunun 95 kilodan 70 kiloya düştüğünü bildirmiş ve şöyle demişti: “Kendimi çok ama çok kötü hissettim.” Bugün fiziksel olarak daha fit görünüyor. Timoshin, “Şu anda gelecek yıl Hamburg'da yarışacağım Iron Man yarışına bile hazırlanıyorum” diyor.