Suudi Arabistan’daki müsabakada birinci olan imam: Tanım edilemez bir his

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Suudi Arabistan’daki müsabakada birinci olan imam: Tanım edilemez bir his
Suudi Arabistan’da bir televizyon kanalının düzenlediği müsabakaya, 80 ülkeden yaklaşık 42 bin müracaat içinden seçilenler katıldı.

Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Hoş Okuma Yarışı’nın ezan kolunda Şarkışla Ravza Cami İmam Hatibi Muhsin Kara, 1’inci oldu.

Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Vali Ayhan, muvaffakiyetinden dolayı tebrik ettiği Kara’ya çeşitli mükafatlar verdi.

“Göğsümüzü kabarttın”

Vali Ayhan, Sivas’ta nazaranv yapıyor olmasından dolayı Muhsin Kara’yla gurur duyduğunu belirterek, “Göğsümüzü kabarttın. Haberdar olunca defaten dinledim. Ezanı Muhammediye’yi hoş bir biçimde okumak gerçekten insanı dayanılmaz etkiliyor. Buna tabir bulamıyorum, sözler aciz kalıyor. Sivas’ta olman, burada çalışman, burasının ismini duyurman, Ezanı Muhammediye’yi hoş biçimde okuman, tüm İslam topluluğunda isminden kelam ettirmen ve Sivas ile bir bağ kurdurman bizi fazlaca memnun etti. Tebrik ediyorum. Her vakit yanındayız, seni destekleyeceğiz, göğsümüzü kabarttın Sivas’ımızın her alanda olduğu üzere bu alanda da ismini duyurdun. Her şeydilk evvel de Ezanı Muhammediye’nin ne kadar hoş okunacağını gençlere ve yeni kuşağa örnek olacak biçimde herkese göstermiş oldun, bu başka bir gurur vesilesi” diye konuştu.

“Bu kadar ilerleyeceğimi kestirim etmemiştim”

Yarışmayı toplumsal medyadan bakılırsarek 2019’da müracaatta bulunduğunu belirten Muhsin Kara ise, “Buraya kadar ilerleyeceğimi varsayım etmemiştim. O devir Suudi Arabistan’a davet edildim lakin daha sonrasında pandemi oluştu. Artık müsabakayı başımdan silmiştim, büyük ihtimal çağırmayacaklar, hayal oldu dedim. daha sonrasında 2 ay öncesinde davet ettiler, gittik elhamdülillah orada yarıştık ve alnımızın akıyla vatanımıza döndük” sözlerini kullandı.

DHA’nın aktardığıana bakılırsa müsabakada birinci olduğu için gururlandığını lisana getiren Kara, “Dünyada birinci kere Suudi Arabistan Krallığı tarafınca yapılan bir ezan yarışında ülkemizi temsil ediyor olmak ve bu ülkede de 1’inci olmak beni hayli fazlaca memnun etti. Birinci yaşandı, birinci kez milletlerarası bir ezan yarışı düzenlendi ve bunun birincisi de ikincisi de bir Türk vatandaşı oldu. Bu tanım edilemez bir duygu” değerlendirmesini yaptı.