t-online Wim Wenders, İlker Çatak ve Sandra Hülser ile buluşuyor

semaver

New member

Geçen yılki başarının ardından Almanya bir kez daha Oscar yarışında lider rol oynuyor. t-online, Los Angeles'taki ödül töreninden kısa bir süre önce adaylarla buluştu.

Oscar ödülleri Pazar günü Hollywood'da 96. kez sahiplerini bulacak. Son yıllarda Almanya genellikle sektörün en önemli töreninde yalnızca destekleyici bir oyuncu olurken, artık en önemli kategorilerde lider bir rol oynuyoruz. 2023'te gösterime giren “Batıda Yeni Bir Şey Yok”: gıpta edilen altın çocuklardan dördü Edward Berger'in Remarque uyarlamasına gitti. Diğer Alman filmlerinin şimdiye kadar başarabildiğinden çok daha fazlası.

Sandra Hülser bu yıl tarih yazıyor: En iyi kadın oyuncu dalında Oscar'a aday oluyor; 1930'lardan bu yana bunu yapan ilk Alman. Tüm gözler 45 yaşındaki sanatçının üzerindeyken, ödül töreninden kısa bir süre önce sakin görünüyor. Aktris, Cumartesi günü Los Angeles'taki Villa Aurora'da t-online ile buluştuğunda “Heyecanlı değilim çünkü her şey zaten oldu. Yapabileceğim tek şey gidip her şeyin tadını çıkarmak” dedi.

Wim Wenders: “Artık beni durduramazsınız”

Alman Oscar adayları geleneksel olarak ödül töreninden bir gün önce yazar Lion Feuchtwanger'in Santa Monica tepelerindeki eski evinin bahçesinde bir resepsiyonla kutlanıyor.

Okul draması “Öğretmen Odası” ile en iyi uluslararası film ödülüne aday gösterilen yönetmen İlker Çatak da sitede ve oldukça rahat görünüyor. Bazıları ödüllerden aylar önce kıyafetleri üzerinde çalışırken, 40 yaşındaki oyuncu Oscar'lardan önceki gün takım elbise denemedi. T-online'a göz kırparak “Bunun üzerinde çalışıyoruz” diyor. Pazar günü neye benzeyeceğini görmekten heyecan duyuyor.

Ancak Wim Wenders'ın aksine, zaferi durumunda bir konuşma hazırladı. Yönetmen aynı zamanda “Mükemmel Günler” ile “En İyi Uluslararası Film” kategorisinde Japonya için Oscar yarışına da giriyor.

Bu onun dördüncü adaylığı; Şimdiye kadar Düsseldorf yerlisi her zaman eli boş döndü. İlk defa cebinde bir teşekkür notu yok. 78 yaşındaki oyuncu, eğer gerçekten kazanırsa doğaçlama yapacağını söyledi. Öyle olmasa bile gülerek “Beni durduramazsınız” diye ekliyor. Bir şişe sake zaten hazır. Daha sonra sıcak Japon pirinç şarabının tadını çıkaracak, Wim Wenders “Ben bunu en çok böyle seviyorum” diye açıklıyor.

Kendisi ve İlker Çatak aynı kategoride yarışsalar da birbirlerini rakip olarak görmüyorlar. Wim Wenders, “Birbirimiz için parmaklarımızı çapraz tutuyoruz” diye vurguluyor. Yönetmen meslektaşı da aynı şekilde düşünüyor: “Üç adaylıktan sonra nihayet kazanırsa mutlu olurum. O bunu hak etti!” Almanlar, Hollywood'da bir ekip olarak sahneye çıkıyor ve sonu nasıl olursa olsun, Oscar deneyimlerini kutlayacaklar.