Taraftarlar Red Bull takım patronu Christian Horner'ın arkadaşına hakaret etti

Beykozlu

New member
Christian Horner'ın etrafındaki mesele hâlâ bitmedi. Artık bir arkadaşı onu savundu ve bu yüzden eleştirildi.

Daniel Ricciardo aslında Formula 1'de taraftarların gerçek favorisi ve hem padokta hem de taraftarlar tarafından takdir ediliyor. Ancak şimdi Avustralyalı RB sürücüsü, sosyal medyadaki hayranlar tarafından saldırıya uğradı ve hakarete uğradı. Sebep: Ricciardo, bir röportajda Red Bull takım patronu Christian Horner'ın etrafındaki durum hakkında yorum yaptı ve İngiliz'i savundu.

Ricciardo, “Umarım bu şeyler yavaş yavaş ortadan kalkar ve Red Bull sadece bir yarış takımı olmaya konsantre olabilir ve sorunlar yavaş yavaş ortadan kalkar. Şu anda çok fazla gürültü var.” dedi. Daha da fazlası: Horner'a karşı hisleri var. “Christian'ı çok uzun zamandır tanıyorum. Bana her zaman iyi baktı. Bu yüzden umarım yakın zamanda adil bir sonuç ve çözüm olur.”

GP Suudi Arabistan – Cidde Caddesi Pisti

1. Eğitim2. Eğitim3. EğitimNitelikliKoşmak

atamaSürücü, ekipsürücütakımYuvarlak
1.
Max Verstappen

Max Verstappenkırmızı boğa
kırmızı boğa18
2.
Charles Leclerc

Charles Leclercferrari
ferrari23
3.
Sergio Perez

Sergio Perezkırmızı boğa
kırmızı boğa19
4.
Fernando Alonso

Fernando AlonsoAston Martin'in
Aston Martin'in17
5.
Oscar Piastri

Oscar PiastriMcLaren
McLaren22

Çeşitli raporlara ve henüz doğrulanmayan bir sızıntıya göre Horner'ın, kendisine rapor veren bir çalışana müstehcen mesajlar gönderdiği söyleniyor (bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz).

Ancak ekibin uzun süredir başarılı olan menajeri, harici bir hukuk firması tarafından yürütülen dahili soruşturmanın ardından beraat etti ve görevine devam etmesine izin verildi. Ancak çalışan açısından sonuçları vardı. Bild'de yer alan bir habere göre hafta başında açığa alındı. Ancak “F1'in içinden biri” işten çıkarılmadan bile söz etti.

Uzun süreli dostluk

Horner ve Ricciardo birbirlerini yıllardır tanıyorlar. Ancak yaptığı açıklamalar hayranlar tarafından sert eleştirilerle karşılandı. Bir hayran şunları yazdı: “Her şey sadece gürültüden ibaretmiş gibi davranma cesaretini gösteriyor. Bir koltuk dürüstlüğünden daha mı önemli? Artık sana saygım yok.” Bir diğeri ise şu yorumu yaptı: “Sen sadece bir para ineğisin; bir gün Red Bull'a geri dönmeyi umuyorsun.”

Ricciardo, Red Bull eğitim programı sayesinde Formula 1'e girmenin yolunu buldu. 2019'da Renault'ya geçmeden önce orada yedi yarış kazandı. Ancak McLaren'a başka bir transferden sonra bile başarı elde edilmesi zor oldu. 34 yaşındaki sürücü, 2024'ten beri eski Alpha Tauri olan RB'de yarışıyor.