Tefal'den Jamie Oliver tavası: Gerçekten o kadar iyi mi?

Ayden

Global Mod
Global Mod
Ölçek

Popüler tava
Yıllardır en çok satanlar arasında yer alıyor, peki Jamie Oliver tavası gerçekten o kadar iyi mi?

Tefal'den Jamie Oliver tava, Masterpro'dan “Gastro Reeco” modeli ve Mäser'den “Domestic” tava (soldan sağa): Yazarımız günlük hayatta kendini kanıtladığını düşündüğü modeli açıklıyor.

© yıldız

Mareike Fangmann

İster Amazon, ister Otto veya diğer alışveriş platformlarında olsun: Jamie Oliver'ın kızartma tavası uzun zamandır en çok satanlardan biri. Yazarımız da ona sahip. Ve satın almaya değer olup olmadığını açıklıyor.

Bazıları için yemek pişirmek bir bilimdir, bazıları için bir hobidir, bazıları içinse gerçek bir tutkudur hatta bir iştir. Benim içinse, ideal olarak çok fazla gösteriş gerektirmeyen günlük bir şeydir. Tadı güzel olmalı, çok gösterişli olmamalı (böylece altı yaşındaki oğlum ve arkadaşları bizimle birlikte yemek yiyebilir) ve günlük hayatın telaşlı temposunda olabildiğince basit olmalıdır. Doğru ekipman özellikle önemlidir. Listenin başında iyi bir tava gelir.

Şefler ve uzmanlar bunun hakkında tartışmayı sevseler de, amatör ve amatör bir aşçı olarak, hiçbir şeyin yapışmaması için kaplanması gerektiğini ve aylarca biriktirmek zorunda kalmamam gerektiğini düşünüyorum. Uzmanlar beni şimdi parçalara ayıracak (kelime oyununa dikkat edin), ancak ben bu şekilde bir tavada hem biftek hem de krep veya kızarmış yumurta kızartıyorum. Şimdiye kadar, herkes her zaman bundan keyif aldı.

Herkes için mükemmel bir tava var

Biraz tava bilgisi
Kaplamalı, döküm veya paslanmaz çelik: Hangi tava sizin için daha uygun?

11.10.2023

Daha sonra başladığımda Jamie Oliver'ın Tavası uygun bir fiyata, hemen kapmak zorundaydım. Ve aslında internetten gereksiz yere hiçbir şey satın almam. Ama Domestic by Mäser'den aldığım (çok eski olmasına rağmen) alüminyum tavamda çok sayıda çizik var – ve bu tahta veya silikon spatulalar olmasına rağmen – bu yüzden artık hiçbir şeyi hazırlamak kolay değildi. Bu yüzden yeni bir şeye ihtiyacım vardı. Eski modelimden daha uzun süre dayanan ve daha hızlı ısınan bir şeye. Ve yorumlar gerçekten kendi adına konuştu (Amazon'daki 12.000'den fazla yorumdan 4,6 yıldız).

Sonuç: Tefal'den Jamie Oliver tavası

Çünkü: İndüksiyon için uygundur, bulaşık makinesinde yıkanabilir, “uzun ömürlü yapışmaz kaplama” ve termo-sinyal teknolojisine sahip olduğu söylenir. İki yıllık düzenli kullanımdan sonra şunu söyleyebilirim: Satın aldığıma pişman değilim. Tanınmış isimler tarafından kör edilmeme izin vermiyorum. Ancak: Bir fikir edinmek için kendim de birçok kez önerilen şeyleri denemeyi seviyorum. Ve bu durumda, iyi sonuç verdi.

O zamanlar bana yaklaşık 40 avroya mal olan 28 santimetre çapındaki tavayı (buradan alabilirsiniz) Amazon, Otto veya Lidl), hızlı ısınır. Sıcaklık göstergesi gerçekten gerekli değil, ancak güzel bir ek. Isı da uzun süre dayanıyor ve tavanın ne zaman soğuduğunu hemen görebiliyorsunuz. Sapı ele iyi oturuyor, tava sağlam ve fırında bile deforme olmuyor. Krep, kızarmış yumurta veya biftek gibi yiyecekler kızartmadan iyi bir şekilde kızarıyor. İki yıllık düzenli kullanımdan sonra hala çizik, yanık ve sağlığa zararlı olabilecek kopmuş parçacıklar yok.

Döküm tavalar ancak en iyi bakımla uzun süre dayanır

uzun ömür
Baharatlama sanatı: Döküm tavaları doğru şekilde hazırlamak

12.10.2023

Ayrıca Jamie Oliver tavası temizlemesi çok kolay – önceki tavalarımdan biraz daha ağır olsa bile. Tek yapmanız gereken bulaşık süngerinin yumuşak tarafıyla sıcak su altında temizlemek. Ayrıca bulaşık makinesine de sorunsuz bir şekilde konulabilir. Günlük hayatta birçok bulaşık için kullanabilmem, fırına ve daha sonra bulaşık makinesine koyulabilmesi ve sürdürülebilirlik açısından uzun süre ve birçok farklı şekilde kullanılabilmesi ve bir servet harcamaması benim için önemli. Tava kesinlikle tüm bu gereklilikleri karşılıyor. (Daha eski ve biraz farklı olsa da) Mäser'den tavaDaha önce mutfak dolabımda yer bulan bu ürün açık ara yarışı kazandı.

Karşılaştırma için: Masterpro'dan tava

Ünlü tava arkadaşlarım ve meslektaşlarım arasında çok fazla tartışmaya neden olduğu ve mutfak dolabımda başka boyutlarda alternatiflere ihtiyacım olduğu için kendime sıkça tavsiye edilen bir tava aldım. Masterpro tarafından modellenmiştir Ayrıca yapışmaz ve Thermospot ile donatılmıştır. Maliyet: 28 santimetrelik versiyon için yaklaşık 40 avro, yani popüler Jamie Oliver tavası (teklifte) kadar pahalı. Olumlu: Sapı ısınmıyor ve tava genel olarak biraz daha hafif. Ancak, temizlenmesi biraz daha zor ve biraz daha fazla fırçalamanız gerekiyor. Ancak aynı hızla ısınıyor, sıcaklığını uzun süre koruyor ve hiçbir şey yapışmıyor.

Dolayısıyla uygun teklifleri beklemek istemiyorsanız, daha ucuz, daha az bilinen ancak aynı derecede iyi alternatiflere de bakabilirsiniz. Jamie Oliver tavası Masterpro modeli çok yönlü ve kolay temizlenebilir olması nedeniyle günlük kullanıma da uygundur. Amatör bir bakış açısından bakıldığında şikayet edilecek pek bir şey yoktur.

Jamie Oliver tavası da günlük hayatım için iyi bir tercih, karşılaştırma yaptığımda favorim ve bana sorarsanız cevabım şu: Hiçbir şeyin yanmasına izin vermiyorsunuz, bu yüzden paranızın karşılığını alıyorsunuz. (Orijinal fiyatına alsaydım alır mıydım, o da ayrı bir konu.) Hangi tavanın ne işe yaradığı, kızartma yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği, günlük hayatta kızartma ve yemek yaparken neleri yanlış yaptığım gibi konularda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, meslektaşımın tava bilgisi iyi bir başlangıç noktası olabilir.

“Köpek tavada çıldırıyor” veya “Bu sadece bir mutfak aleti” diye düşünen daha az hırslı aşçılar için önerilen tavalar kesinlikle işini görecektir. Şimdiye kadar yemek masasında herhangi bir şikayet duymadım.

İlginizi çekebilecek diğer konular:

Bu makale sözde ortaklık bağlantıları içeriyor. Daha fazla bilgi burada bulunabilir.

#Konular