Temel Karamollaoğlu: Bayanlara vereceğimiz değer fazlaca pahalı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Temel Karamollaoğlu: Bayanlara vereceğimiz değer fazlaca pahalı
Saadet Partisi’nden yapılan açıklamaya göre Temel Karamollaoğlu, partisinin bayan kollarınca düzenlenen, Hayata Kıymet Katan Bayanlar programında bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin ve dünyanın epey sıkıntı bir dönemeçten geçtiğini belirten Karamollaoğlu, dünyada barış ve huzurun tesisinin temel amaç olması gerektiğini kaydetti.

Bu noktada bayanların rolünün erkeklerden daha fazla olacağına inandığını belirten Karamollaoğlu, Bugün kendi alanımıza, kendimizi hapsetmiş hissetmeyi gerçek bulmuyorum. Zira dünya küçüldü. Artık bir yerde meydana gelen hadise tüm dünyayı etkiliyor. tabirini kullandı.

Kadınların birfazlaca hususta erkeklerden daha hassas olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, şöyleki devam etti:

“Kadınlara vereceğimiz ehemmiyet topluma vereceğimiz ehemmiyet ile eş değer”

Kadınlarımız toplumumuzun yarısını hatta biraz fazlasını meydana getiriyor. Yüzde 50’nin biraz üzerinde deniyor. Onun için de bayanlara vereceğimiz değer aslında topluma vereceğimiz değer ile eş kıymet. Her alanda epeyce önemli adımlar atmaya gereksinimimiz var. Hem toplumsal alanda hem siyasette hem bilimde. Ben bugün buraya gelen hanım kardeşlerimizin hepsini tebrik ediyorum.

“Hakları olmayan adalara hakim oldular”

Amerika Birleşik Devletleri’nin, Orta Doğu ve etrafında biroldukça askeri üs kurduğunu belirten Karamollaoğlu, Irak’ta, Suriye’de, Suudi Arabistan’da, Katar’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Mısır’da, Libya’da, Girit’te, Güney Kıbrıs’ta, Yunanistan’da, Bulgaristan’da, Romanya’da her yerde kuruluyor artık. Ne için? Bu bölgedeki hakimiyetlerini tescillemek için. Bütün adalara hakim oldular. Hakları olmayan adalara hakim oldular.değerlendirmesinde bulundu.

“Bir ortaya gelme mecburiyetindeyiz”

Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçirilmesi için İsrail ve ABD’nin ortak hareket ettiğini savunan Karamollaoğlu, Orta Doğu’da Türkiye Cumhuriyeti ayakta durdukça bu biçimde bir projeyi gerçekleştirmek imkansız bile denebilir. Ancak bizim gücümüz tek başına kâfi mi? İşte sorun orada. Biz bu projeden etkilenen bütün ülkeleri uyarmaya, ayağa kaldırmaya, kesinlikle bir ortaya gelmeye ikna etmek mecburiyetindeyiz. sözlerini kullandı.