Üçüncü Kutup, Renzi, Calenda ile arasını düzeltmeye çalışıyor

Abel

New member
Son birkaç saat içinde, ikinci satırları her renkten sosyal ağlarda konuşuldu, Matteo Renzi, Carlo Calenda ile arasını düzeltmeye çalışıyor.

İle ilgili Giampiero Casoni Yayınlanan 12 Nisan 2023

Yine zor bir bölüm Üçüncü Kutbun yerini alması gereken partinin hamileliğiMatteo Renzi ile arasını düzeltmeye çalışıyor Charles Takvimi ve son birkaç saatlik “aradan” sonra, Italia Viva’nın lideri ve Il Riformista’nın yazı işleri müdürü rahatlama işaretleri gönderiyor. Bu saatlerde tartışmalar ve hatta güçlü tartışmalar oldu, ancak Matteo Renzi Action ile anlaşmazlığı inkar etmeye hevesli, bu nedenle parti zirvesinde konuşurken şöyle diyor: “Bu açıklanamaz, politik bir sebep yok Üçüncü Kutup projesini kırmak için”.

Renzi, Calenda ile arasını düzeltmeye çalışıyor

“Birisi Eylem’in korktuğu kırılmanın parayla ilgili ihtiyaçlardan kaynaklandığını söylüyor, reformiste, asıl tarafların feshine. O ilgilenir mazeretler ve yanlış motivasyonlar“. Sonra ekonomik mesele: “Para üzerine: Italia viva-Azione birliğinin başlangıcından beri verdiğimiz yaklaşık bir buçuk milyon euro, çoğu Calenda’nın yüzünü ve adını tanıtmak için faturalar var”. Ya gazetecilik macerası? “Reformist konusunda çok net olmak istiyorum. Basın toplantımdan önceki telefon görüşmesinde Carlo çok hevesliydi ve bana Üçüncü Kutup gazetesinin yapılması gerektiğini açıkladı. Ona hayır, bir anlam ifade etmediğini açıkladım ”.

“Hat değişikliği yok”

Ve sözlerini şöyle bitiriyor: “Hepinize söylüyorum Şimdi batırmak çılgınlık. Şimdi tek parti kurma planını bozmayacağız” dedi. Bununla birlikte, IV’ün birçok temsilcisi tartışmalıdır: Teresa Bellanova, Roberto Giachetti, Sandro Gozi, Ivan Scalfarotto, Lisa Noja. Renzi açıkladı: “Bize göre bir çizgi değişikliği yok, tam tersi. Geri adım atmayı, tek partiyi, bölgesel düzeydeki semboller tartışmasını, her şeyi kabul ettik. Başka neyi kabul edebilirler bilmiyorum, onu bile kabul ettik. kongre için tek üyelik için de başvurulmuştur. yönetimi karmaşık olan. Başka bir şeyi kabul edemeyiz.”