Ürün testinde çocuklar için tahıllar: Frosties, Smacks ve Co ile şeker şoku

Ayden

New member
Kellogg’s, Nestlé ve Co.
“Frostie” kaplanı kükredi: Warentest tahılları çocuklar için kontrol ediyor ve şeker şoku alıyor





Kahvaltıda dondurma mı? Ürün testine göre, pek iyi bir fikir değil.

© agefotostock / Imago Görseller

Tina Pokern



Birçok ailede kahvaltıda dondurma, şekerleme, meyve halkaları ve benzerleri bulunur. Sonuçta, tahıllar sağlıklı kabul edilir. Stiftung Warentest, ürün yelpazesini kemirdi ve 110 üründen yalnızca 24’ünü önerebilir. İki pazar büyüklüğü de testi geçemedi.





Çocukları kahvaltı yapmaya teşvik etmek, sabahları bir saçmalık olabilir. Genellikle küçükler hala yorgun ve mızmızdır, ebeveynler de öyle. Ekmeğin üstünü tartışmayı bitirmeden önce, bir kaşık müsli veya diğer tahıllar kaseye konmalı, üstüne süt konmalıdır. Minikler mutlu, tadı güzel. Ayrıca paketin üzerinde yer alan komik çizgi film karakterleri de kahvaltı masasında keyifli bir hava sağlıyor. Bir kazan-kazan durumu söylenebilir. Ne de olsa müsli ve mısır gevreği o kadar da sağlıksız olamaz, değil mi? Yanlış düşünce sevgili ebeveynler. Warentest kutulara baktı ve şeker şoku aldı.


Şeker ve yağ çocukları bile etkileyen bir sorundur. Almanya’da tüm çocukların ve gençlerin yüzde 15’i fazla kilolu kabul ediliyor. Politikacılar bu nedenle bir süredir buna karşı koymaya çalışıyorlar. Çocuklar için sağlıksız ürünlerin reklamına artık sorgusuz sualsiz izin verilmemeli ve Dünya Sağlık Örgütü çocuklara yönelik yiyeceklerde şeker ve yağ miktarına ilişkin yönergeleri düşürdü. Ancak ortaya çıktığı üzere, çoğu kahvaltılık gevrek ve müslis üreticisi bu spesifikasyonları umursamıyor.

Dişler için iyi ve banka bilançosu için iyi: çekte çok iyi olan dört diş macunundan üçü aynı zamanda en ucuzları arasındaydı.

Stiftung Warentest
Ucuz diş macunu, pahalı rakiplerinden daha iyi temizler




05/24/2023

Kahvaltılık gevrekler: Sadece her beş üründen biri tavsiye edilir




Test edilen 110 üründen 86’sı, 100 gram başına 12,5 gram şeker ve 17 gram yağ kılavuzunu aştı. Ürün testçilerine göre, yalnızca 24 tanesi “makul miktarda şeker” içerir. En büyük şeker bombaları, her şeyden önce, pazar boyutundan iki Kellogg’dur. Kontrol, Frosties ve Smacks’in üçte birinin (!) şekerden oluştuğunu ortaya çıkardı. Çürüklerden selamlar. Tarçın, çikolata veya meyve döngüsü olsun – Warentest, şeker ve/veya yağ içeriği nedeniyle diğer tahılların çoğunu karşılaştırmalı olarak öneremez.


Test edilen ürünlerin yaklaşık beşte biri testi geçmektedir. Warentest tarafından önerilen tüm ürünler organik kalitededir. Buna yalnızca küçük çocuklar için özel olarak belirlenmiş tahıllar ve müsli dahildir. Kahvaltılık ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğu fiyattan anlaşılamıyor. “Tavsiye edilmeyen” tahılların en pahalısı 5,80 avroya mal oluyor. Öte yandan, önerilen en ucuz iki müsli bir eurodan daha ucuza satılıyor.


sadece sevimli değil

Yulaf ezmeli yedi doyurucu tarif – sadece kahvaltı için değil





Kellogg’s, Nestlé ve Denns Biomarkt gibi büyük isimlerin birçok ürünü testte kötü görünürken, Lidl’in indirimli organik çıtır müslisi “Crownfield” (66 sent) sadece ucuz değil, aynı zamanda en sağlıklı ürünlerden biri. Warentest tarafından daha da ucuz ve tavsiye edilen dmBio’dan “Çocuk Knusper Müsli” dir. Bu zaten 57 sent için mevcut.

#Konular