Union Berlin, özel Star Trek formasıyla Bayer Leverkusen'e karşı oynuyor

Beykozlu

New member

Union Berlin Cumartesi günü rakipsizlerle karşı karşıya gelecek. Leverkusen'e bu sezonun ilk yenilgisini yaşatmak için özel destek bekliyorlar.

Bu koşullar göz önüne alındığında Union Berlin, Bundesliga'da büyük bir sürpriz yaratmak ve Cumartesi günü (t-online'daki canlı yayında saat 15:30'dan itibaren) lig lideri Bayer Leverkusen'e sezonun ilk yenilgisini yaşatmak için dünya dışı yetenekleri kullanmak istiyor. Union antrenörü Nenad Bjelica güç testi öncesinde şunları söyledi: “Belki de Leverkusen'i yenmek için dünya dışı bir yerde oynamamız gerekiyor. Star Trek oyuncuları gibi. Bunu yapacak takımıma güveniyorum.”

52 yaşındaki oyuncu, Unioners'ın 40 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Werkself'e karşı oynayacağı özel formayı kastediyordu. Oyuncuların göğüslerinde sponsorun ve yayın hizmeti Paramount+'ın logosu yerine Star Trek serisinden ünlü Yıldız Filosu Deltası yer alacak. Bilim kurgu dizisinin son sezonunun tanıtımıdır.

Bjelica'nın kendisi de uzay gemileri ve uzak galaksiler hakkında pek bir şey bilmiyor. Union koçu Perşembe günü An der Alten Försterei stadyumunda düzenlediği basın toplantısında, “Böyle bir dizi, daha gerçekçi bir dizi görmemiştim” dedi.

İtiraz harika

Leverkusen için bu, kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğa giden yolda bir sonraki adım, Köpenick için ise ligde kalmak için bir sonraki puanla ilgili. Bjelica, bu sezon Bayer'e karşı kazanan ilk takım olmanın çekiciliğinin harika olduğunu söyledi. Ama bizi en çok heyecanlandıran şey 3 puan almak” dedi.

28. maç günü öncesinde Unioners on ikinci sırada yer alıyor. Düşme hattının ise 9 puanlık rahat bir farkı var. Ancak küme düşme henüz kesin değil. Bjelica, “Evimizde iyi bir performans sergiledik ve gerçekten harika maçlar oynadık. Leverkusen'in de bunu hissedebileceğini umuyoruz” dedi. Union evinde oynadığı son sekiz maçın sadece birini kaybetti.