Vannacci davasında general, Bakan Crosetto’dan haber alamadı

Abel

New member
Vannacci davasıyla ilgili olarak, kitabına yönelik eleştirilerden şaşkına dönen general, Bakan Crosetto ile konuşmadığını söyledi.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 21 Ağustos 2023

Genel Roberto VannacciTartışmalı kitabının yayımlanmasının ardından tartışmaların odağında yer alan Erdoğan, görevden alındığı haberini ve savunma bakanıyla temaslarını açıklayan açıklamalarda bulundu. Guido Crosetto.

Vannacci davasında general, Bakan Crosetto’dan haber alamadı

“Bakan Crosetto’dan haber alamadım, gazetelerdeki açıklamalarını okudum. Ve bana herhangi bir tedbir bildirimi de gelmedi” dedi. Bu, yakın zamanda kitabının yayınlanmasının ardından tartışmalara boğulan General Roberto Vannacci tarafından söylendi. Dünya baş aşağı.

Katılımı vesilesiyle Sabah Haberleri Canale 5’te general ayrıca askeri coğrafya enstitüsü başkanı olarak görevinden de bahsetti. “Bugün gece yarısından itibaren yerime atandım, görevimden çıkarılmadım” dedi.

Vannacci, kitabında medya fırtınasına yol açan bazı cümlelere atıfta bulunarak, “Ancak olası bu disiplin cezasının sonunda bana isnat edilen gerçekleri ve suçlamaların neler olduğunu göreceğiz” dedi.

Kitap ve siyasette olası kariyer

“Ben kimseyi kırmadım, kimseye ayrımcılık yapmadım. Normallikten bahsetmişken mesela gelenekten bahsediyorum ve istatistiksel verilerden bahsediyorum: Nüfusun yüzde 90’ı heteroseksüel, heteroseksüel olmamak bir azınlığın parçası olmak anlamına geliyor” dedi. General ayrıca “çeşitlilik iddiasında bulunduğunu, insanların onurları açısından eşit olduğunu” yineledi.

Mikrofonlara yaptığı konuşmada Sabah HaberlerVannacci şunları itiraf etti: “Görüşlerim sorgulanabilir ancak saldırgan değil. Bağımlılığı olabileceğim eşcinsellere yönelik saldırgan veya ayrımcı tutumlara karşı herkese meydan okuyorum”.

Son olarak general, Forza Nuova’nın kendisine Monza’da ilgili kişi tarafından reddedilen adaylığı teklif etmesinden sonra siyasi bir kariyere devam etme olasılığı hakkında yorum yaptı. “Ben askerim. En azından şimdilik” dedi.