Vannacci hakkında Crosetto, savunma bakanının notu

Abel

New member
Crosetto, Vannacci hakkında: Savunma bakanı, tartışmalardan bunalan generalin skandal davası hakkında tekrar konuştu.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 20 Ağustos 2023

Savunma Bakanı Guido Crosetto tekrar geri geldi Roberto Vannacigeneral, kitabında yer alan tartışmalı açıklamaların ardından gerçek bir medya fırtınasının ortasında kaldı.

Vannacci hakkında Crosetto, savunma bakanının notu

General tarafından yazılan kitabın yayınlanmasının ardından ortaya çıkan tartışma dalgası Roberto Vannaci, kendisini bunaltan eleştiri sağanağının ardından görevden alındı, hiçbir kısıtlama belirtisi göstermiyor. Çetrefilli konu hakkında Savunma Bakanı da tekrar ifade verdi, Guido Crosetto. İtalyan Kardeşler’in siyasetçisi, “En azından General Vannacci olmak üzere hiç kimsenin ‘cezalandırılmadığını’ veya kurban edilmediğini tekrarlamak istiyorum.” dedi. “Hayatımın her aşamasında ve hatta savunma bakanlığı görevimde her zaman yaptığım gibi, yasalara ve Anayasaya sadık bir kefilim ve olmaya devam ediyorum. Bu nedenle, tam da bu ilkeye dayanarak, pratikte olduğu gibi, gerçeklerin doğrulanmasının başlamasını istedim. General Vannacci, uygun forumlarda gerekçelerini ifade edebilecektir ”. FdI’nin kurucu ortağı tarafından yayınlanan bir notta okuduğumuz şey bu.

“Askerlik Kanunu gereğince ciddi ve geçerli ihtilafların tespit edildiği bu günlerin ihtilafları ve anın duygusal dalgası üzerine değil, ciddiyet ve titizlikle yapılacak uygun iç kontroller sonunda, yasada öngörülen disiplin işlemleri başlatılacaktır” diye ekledi Crosetto.

“Sağcıyım ama devlet duygusu yok diyenler hayal kırıklığına uğradı”

Kitaba ve generalin açıklamalarına eşlik eden tartışma hakkında yorum yapan savunma bakanı, “sağcı” olduklarını söyleyen ancak devlet duygusu olmayan insanları görmekten de üzüldüğünü söyledi. “Gerçekten dramatik bulduğum şeyden pişman olma cüretinde bulunuyorum ve o da, özellikle kendilerini ‘sağcı’ olarak tanımlayan ve ağızlarını Vatan, Onur, Gelenek ve Milli Gurur kavramlarıyla dolduranlar bilmediklerini gösteriyorlar. ya da Devlet, Kurumlar duygusuna sahip olmanın, İtalyan yasalarına ve Cumhuriyet Anayasasına saygı duymanın ne anlama geldiğini çok az biliyorsunuz”, dedi Crosetto.

Bakan, “‘Politik olarak yanlış’ olup olmamanın bununla hiçbir ilgisi yoktur, tıpkı baskın ‘tek düşünceye’ ‘düz’ olup olmamanın da bununla hiçbir ilgisi yoktur”, diye bitirdi bakan. “Tüm eleştirmenlerime, özellikle de ‘sağdakilere’ güvence vermek istiyorum: Her iki şeyi birlikte iyi yapmayı, yasalara ve Anayasaya saygı duymayı ve herhangi bir ‘tek düşünceye’ ‘düzleşmemeyi’ başarıyorum. Ama en azından benim için devlet ve kurumlar her şeyin önünde gelir”.