VfB'deki başkanlık bozuldu – yönetim kurulu alarm veriyor

Beykozlu

New member

Stuttgart'ın yönetim kademesindeki huzursuzluk sürüyor. İcra komitesindeki meslektaşları bir açıklama yaparak Claus Vogt'tan uzaklaştı. Yönetim kurulu da endişeyle tepki veriyor ve “güçlerin birleştirilmesi” çağrısında bulunuyor.

VfB Stuttgart'ın liderliğindeki çekişmeler devam ediyor. Denetleme kurulu başkanlığına oy verilmeyen Başkan Claus Vogt ve derneğin danışma kurulunun açıklamasının ardından başkan yardımcısı Rainer Adrion ve yönetim kurulu üyesi Christian Riethmüller de ayrı bir mesajla konuştular ve 54 yıllık yönetimden uzaklaştılar. -eskimiş. Perşembe günkü patlayıcı açıklamayı “bu biçimde” kabul edemeyeceklerini açıkladılar. Dolayısıyla onlar da imzalamamışlardı.

Yaklaşık iki saat sonra, bu sefer Bundesliga kulübünün AG yönetim kurulundan bir sonraki duyuru geldi. Açıklamada, “Kulübün siyasi düzeyindeki mevcut durum, pratik olarak her düzeyde tüm kulüp için özel bir yüktür ve uygunsuz bir zamanda ortaya çıkmıştır” denildi. Başkan Alexander Wehrle ve yönetim kurulundaki meslektaşları “herkesin birlikte yakın çalışması” çağrısında bulundu ve “özellikle denetim kurulu başkanlığına ilişkin olmak üzere geleceğe yönelik yapısal konulara ilişkin mevcut sorunları resmi olarak açıklığa kavuşturmak için kompakt bir çalışma grubu içindeki tüm komitelerle aktif olarak çalışmak” istiyorlar. .”

Adrion ve Riethmüller daha önce Salı günü Vogt'un denetim kurulu başkanı olarak seçildiği ve yerine Tanja Gönner'in getirildiği toplantının gidişatından pişmanlık duymuşlardı. Adrion ve Riethmüller, “eV başkanının aynı zamanda denetim kurulunun da başkanı olacağına dair bölünme vaadi 2017'den beri masada ve bizim görüşümüze göre, üyelerin katılımı olmadan gelecekte değiştirilmemeli” diye açıkladı.

Vogt ve danışma kurulu: seçimin kaldırılması “yasal olarak şüpheli”

Yeni yatırımcı Porsche'nin, Vogt'un denetim kurulu başkanlığından vazgeçeceği yönündeki “yatırım görüşmelerindeki somut beklentiyi ilişkilendirdiği” belirtildi. “Başkan bunu yazılı olarak kabul ettikten sonra, yönetim kurulunun diğer üyeleri ve denetim kurulunun çoğunluğu da bunu kabul etti. Umudumuz, derneğin ve üyelerinin yararına ortak bir çözüm bulmamızdı.” Adrion ve Riethmüller'e göre üyeler “derneğin karar alma sürecine her zaman doğrudan katılıyorlar.” Ana kulübün AG üzerindeki etkisi her zaman garanti edilir.

Vogt ve kulübün danışma kurulu, girişimcinin seçimden çekilmesini “yasal olarak sorgulanabilir” olarak nitelendirdi, VfB'nin “gerçekten hala üyelerine ait olup olmadığı” sorusunu gündeme getirdi ve bu gelişmenin Stuttgart takımının 50+ sıralamasına ulaşmasıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağına dair şüphelerini dile getirdi. 1 Alman futbolunun temelini oluşturan oran. kuralına halen uyulmaktadır. Bağışçının oyların çoğunluğunu almasını ve dolayısıyla kulüpte son sözü söylemesini engeller.