VGM burs müracaat sonuçları belirtildi mı, ne vakit açıklanacak? 2023 VGM burs müracaat sonuç sorgulama

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
VGM burs müracaat sonuçları belirtildi mı, ne vakit açıklanacak? 2023 VGM burs müracaat sonuç sorgulama
Vakıflar Genel Müğdürlüğü 20 Kasım 2022 tarihinde, ön lisans ve lisans öğrencilerinin eğitimine takviye olabilmek için burs vereceğini duyurdu.

Vakıflar burs müracaatları 21 Kasım 2022 tarihinde başladı. Müracaatın son günü ise 30 Kasım (bugün). Burs almaya hak kazanan öğrenciler, 8 ay boyunca burs alabilecekler.

Vakıflar burs başvurusunu tamamlamayan yahut ayrıntılarını güncellemek isteyen adaylar, son müracaat saatine kadar detaylarınde değişiklik yapabilirler.

Başvurularda sona yaklaşırken, başvuran öğrenciler müracaat sonuçlarının ne vakit açıklanacağını araştırmaya başladı. İşte VGM burs müracaat ekranı…

VGM bursu ne kadar?

2022-2023 eğitim yılında öğrencilere verilmesi planlanan eğitim yardımı/burs ölçüleri ortaöğrenim eğitim yardımı için aylık 200,00 TL, yükseköğrenim bursu için ise aylık 650,00 TL‘dir.

VGM burs müracaatları ne vakit açıklanacak?

Başvurular bugün tamamlanıyor. Müracaat kıymetlendirme ve sonuç açıklama periyotlarına ait tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Mevzuya ait tarih duyurulduğunda haberimizde yer vereceğiz.

VGM Burs başvurusu nasıl yapılır?

VGM burs müracaat süreçlerinin tamamı internet üzerinden gerçekleştirilecek. vgm.gov.tr adresine giriş yapan öğrenciler, sırasıyla T.C. kimlik numarası, isim, soyad, doğum tarihi ve baba ismi ile birlikte burs müracaat ekranına giriş yapacak.

Ardından öğrenciler karşılarına gelen ekranda beş kademede burs müracaatlarını tamamlayacak. Öğrenciler nüfus ayrıntıları, aile ayrıntıları, okul ayrıntıları, müracaat ve bağlantı ayrıntılarını içeren form dolduracak.

Burs müracaatları yalnızca Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi (https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/burs-basvurulari) üzerinden yapılıyor. Müracaat formunda şahıstan istenilen bilgiler kıymetlendirilerek burs dayanağı sağlanacak.

VGM BURS MÜRACAAT EKRANI