Windows 11 tanıtılmadan bilgisayara kurup denedik

Bendeniz

New member
Microsoft’un yeni işletim sistemi geçtiğimiz günlerde internete sızdı. Windows 11’in dizaynını gösteren ekran imgelerinin daha sonrasında ISO belgesi da ortaya çıktı. Biz de Windows 11 konseyimi için bilgisayar başına geçtik. Bilgisayarımıza kurduğumuz yeni işletim sistemini sizler için denedik.

Windows 11 suramı yaptık ve işletim sistemine yakından baktık

24 Haziran
’da tanıtılacak yeni Windows herkes için merak konusuydu. Lakin işletim sisteminin sızması, biroldukça bilgiyi ortaya çıkardı. Dilerseniz lafı uzatmadan sizi görüntü ile baş başa bırakalım.

İnternete sızan ISO belgesi ile Windows 11 suramı yaptıktan daha sonra işletim sisteminin bilgilerina baktık. Ama ortaya çıkan sürümün geliştirici versiyonu olduğunu hatırlatmakta yarar var ve muhakkak size heyetim yapmanızı önermiyoruz. Bilhassa bu hususta fazlaca deneyimli değilseniz, birtakım meselelerle karşılaşabilirsiniz.

Windows 11’i güvenlik niçiniyle, bilgisayarımıza indirdiğimiz sanal makineye kurduk. Oracle VM Virtual Box ile işletim sistemini kurma adımlarını da videomuzda gösterdik.

Ortaya çıkan Windows 11 arayüzünde dikkat cazip değişiklikler karşımıza geldi. birinci vakit içinderda başlat menüsünün ortaya hizalanabilmesi üzere yenilikler gördük. Ayrıyeten Windows 11’in, arayüz noktasında, Microsoft’un iptal ettiği Windows 10X’e benzediğini de söylemek mümkün.

Öteki yandan başlat menüsünün pozisyonu ve yeni uygulama simgeleri, Windows 11’i biroldukca kişinin MacOS’e benzetmesine yol açtı.

Windows 11 arayüzündeki değişiklikler daha sonrasında dikkat çeken bir öteki nokta açılış sesi oldu. Değişen ses kullanıcıları iki kümeye ayırdı. Bazıları bu sesi fazlaca beğenirken, bazıları de Windows XP sesinin epey daha düzgün olduğunu düşünüyor.

Sızan Windows’un yeni sürümü hakkındaki yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.