Xbox’ın İşvereninden şaşırtan Açıklama: PS5’in DualSense’ini Övdü!

bencede

New member
Xbox Lideri Phil Spencer, Kinda Funny Gamecast’in kendisiyle yaptığı bir röportajda, Sony’nin DualSense ile sahiden büyük bir iş yaptığını kabul ederek, kendilerinin de bu yeni kuşak denetim aletinden esinlenebileceklerini tabir etti.

Görünüşe nazaran Xbox topluluğu, kontrolcüsünden mutlu değil ve yakın gelecekte bir değişikliğe gitmeyi planlıyor. Çünkü katıldığı röportajda açık ve net biçimde DualSense’i öven Spencer, “Sony’nin kontrolcüsüyle yeterli bir iş çıkardığını düşünüyorum, kimi özelliklerine bakıyoruz ve bunlardan ilham alabilir miyiz diye bakıyoruz,” formunda konuşan Spencer, Xbox Series S ve Series X modellerinin yeni bir denetimci ile güncellenebileceğine işaret ediyor.

PlayStation 5

Spencer konuşmasının devamında, PlayStation’ın kontrolörle yaptıklarını alkışladığını söylerken “Sektörün geleceği için birbirimizden etkilenmemiz ve yenilikleri birbirimizden öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu ister Game Pass üzere bir iş modeli olsun, ister denetim teknolojisi olsun,” diyor. Öte yandan VR planı ile ilgili soruları da yanıtlayan Spencer, şu an için Xbox’ın rastgele bir VR planı olmadığını da tabir ediyor.