YouTube kanalını silin – bunu altı kolay adımda nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz

Bilgin

Global Mod
Global Mod

YouTube kariyerinizden vazgeçip kanalınızı silmek mi istiyorsunuz? Altı adım hedefe götürür.

Birçok kişi geniş erişime sahip kendi YouTube kanalını oluşturmanın hayalini kurar. Ancak her girişim başarılı değildir. Sizin için de durum aynıysa kanalınızı tamamen silmeniz yeterlidir. Size nasıl çalıştığını anlatacağız.

YouTube kanalını altı kolay adımda silin

Bir YouTube kanalını silmek için YouTube Studio'da oturum açmalısınız. Bunu yapmak için bir web tarayıcısı kullanarak studio.youtube.com adresini ziyaret edin ve aşağıdaki adımları izleyin:

1. Dişli simgesini kullanarak Ayarlar'ı açın.
  2. Kanal > Gelişmiş Ayarlar'a gidin.
  3. “YouTube İçeriğini Kaldır”ı tıklayın.
  4. Web portalı sizden bunu yapmanızı istediğinde Google Hesabınızla oturum açın.
  5. “İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum” menüsünü genişletin ve beliren onay kutularını etkinleştirin.
  6. İşlemi “İçeriği sil” butonu ile onaylayın.
Güvenlik nedeniyle YouTube kanalınızın şifre olmadan silinemeyeceğini lütfen unutmayın. Google hesabınızın şifresini unutursanız, hesabınıza tekrar erişim sağlamak için giriş yaparken “Şifremi unuttum” seçeneğini seçin ve ardından yukarıdaki talimatları izleyerek YouTube kanalını silin.

YouTube kanalınızı mobil cihazda nasıl silebilirsiniz?

Kanalınızı silme işlemi yalnızca YouTube Studio web portalı üzerinden yapılabilir ve iOS yüklü bir iPhone veya Android telefondaki YouTube uygulaması aracılığıyla silinemez. Akıllı telefonunuzdaki YouTube kanalınızı silmek istiyorsanız bir web tarayıcı uygulaması kullanın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Alternatif: YouTube kanalınızı gizleyin

YouTube kanalınızı silerseniz, bu kanal üzerinden paylaşılan içeriğe erişiminizi geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedersiniz. Alternatif olarak, gerekirse yeniden etkinleştirebilmek için kanalınızı geçici olarak gizleyebilirsiniz. Bunu yapmak için YouTube kanalınızı silme talimatlarını izleyin ve bunun yerine 5. adımda “Kanalımı gizlemek istiyorum” seçeneğini seçin. 6. adımdaki düğmeye daha sonra “Kanalı Gizle” adı verilir. Diğer tüm adımlar silme işlemiyle aynıdır.