Giorgia Meloni, Arnavutluk’taki ödenmemiş hesap davasıyla ilgili olarak: “Utandım”

Abel

New member
Başbakan sosyal medyadan yaptığı paylaşımla jestini anlattı

İle ilgili Rosamaria Bombay Yayınlanan 19 Ağustos 2023

açıklama geldisosyal medyada, Giorgia Meloni Arnavutluk’ta bir restoranda bir grup İtalyan turist tarafından ödenmemiş fatura davasıyla ilgili.

başbakanın sözleri

Arnavutluk’tayken, Başbakan Rama bana yerel bir restoranda oturan 4 İtalyan’ın hikayesini anlattı. Hesabı ödemeden kaçtı. Lokantacı, kaçış görüntülerinin internette yayılmasının ardından, yurttaşlarımızın iyi beslendiği ve mutlu olduğu için hala mutlu olduğunu söyledi.“, Başbakan yazıyor.

utandım, çünkü temsil etmek istediğim İtalya, yurtdışında bu tür şeylerle konuşulan, başkalarının emeğine saygı duymayan, başkalarını kandırmanın eğlenceli olduğunu düşünen bir ülke değil. Ben de büyükelçiden gidip faturayı halletmesini istemeye karar verdim. Kendim için ödediğim. Büyük bir şey değil, aslında bunu bildirmedim bile“.

Tartışmanın cevabı

bu Başbakan Ortaya çıkan bazı tartışmalara yanıt vererek mesajını sonlandırıyor: “Yine de bu İtalya’da bile tartışma yarattı, açıkça başka bir İtalya imajını tercih eden bir muhalefet tarafından. Üzgünüm çünkü en azından bu kadar önemsiz bir konuda hemfikir olabileceğimizi umuyordum.“.

Ben Arnavutluk’tayken, Başbakan Rama bana hesabı ödemeden yerel bir restorana kaçan 4 İtalyan’ın hikayesini anlattı. Restoran işletmecisi, kaçış görüntüleri viral olduktan sonra hala mutlu olduğunu söyledi çünkü bizim…

— Giorgia Meloni (@GiorgiaMeloni) 19 Ağustos 2023