Kendi sulu dondurmanızı yapın: Yaz için 4 tarif

Ayden

Global Mod
Global Mod
Sadece 3 malzeme
Kendi su buzunuzu yapın: serinletici içecekler çok kolay

Sıcaklıklar yükseldiğinde su dondurması gençler ve yaşlılar için popüler bir tatlıdır

© Whitestorm/Getty Images

Anna ScheibeKremalı sütlü dondurmanın makine olmadan üretilmesi oldukça zordur. Ancak meyveli su dondurması için üçten fazla temel malzemeye ve doğru kalıplara ihtiyacınız yok. Size dört lezzetli yemek tarifi fikri vereceğiz.

Şu anda birçok yerde yaz aylarında görülen dış sıcaklıklar var. Güzel havanın tadını serin bir dondurmayla çıkarmaktan daha iyi ne olabilir ki? Bunu hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey şu üç temel bileşendir: taze meyve (veya dondurulmuş meyve), su ve biraz şeker. Alternatif olarak tatlılığı bal, agav şurubu veya akçaağaç şurubu ile de kontrol edebilirsiniz. Bir el blenderi ve doğru kalıplarla, makineye ihtiyaç duymadan çok kısa sürede lezzetli dondurmalar hazırlayabilirsiniz. Aşağıda dört tarif fikri sunuyoruz.


Temel tarif: Kendi sulu dondurmanızı nasıl yapabilirsiniz?
Altı ila sekiz gözlü dondurma kalıpları için şu miktarlara ihtiyacınız vardır:

  • 150 ml su
  • 250 ila 300 gr dilediğiniz meyve
  • 3 ila 4 çay kaşığı şeker (veya başka bir tatlandırıcı)

Alternatif olarak hazır meyve sularını veya limonatayı da dondurabilirsiniz.


Kendi sulu dondurmanızı şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Taze meyve kullanıyorsanız, önce yıkanmalı ve daha sonra lokma büyüklüğünde kesilmelidir. Dondurulmuş meyvelerin ise daha fazla işlenmeden önce biraz çözülmesine izin verilmelidir.
  2. Bir el blenderi alın (alternatif olarak stand mikseri de işe yarayacaktır) ve meyveleri su ve şekerle birlikte bir kasede ince bir kütle halinde doğramak için kullanın.
  3. Sıvı su dondurmasını istediğiniz kalıplara doldurup en az dört saat dondurucuda bekletin.

Uç: İki saat sonra dondurma işlemini hızlandırmak için bir yöntem kullanabilirsiniz – ancak bu yalnızca Sulu dondurma külahları: Masanın üzerine vurun ki içindeki buz kristalleri şokla dağılsın ve sıvı daha çabuk donsun.


Tarif fikirleri: Çocuklar için 2, yetişkinler için 2Alkolsüz

  • Mangolu portakal suyu dondurması: Hazırlamak için yarım mangoya, 100 mililitre portakal suyuna, 150 mililitre suya ve biraz bala ihtiyacınız var. Daha sonra yukarıda açıklandığı gibi devam edin.
  • Karpuz ve kuş üzümü dondurması: Önce küçük küpler halinde keseceğiniz 250 gram karpuza (tercihen çekirdeksiz) ihtiyacınız var. Daha sonra bunu 120 mililitre portakal suyu ve iki ila üç yemek kaşığı akçaağaç şurubuyla birlikte püre haline getirerek bir macun oluşturun. Şimdi 50 gram kırmızı kuş üzümü ve iki doğranmış nane yaprağı ekleyin ve hepsini dondurun.

Alkollü

  • Cin ve Tonik Su Buzu: Cin ve Tonik Su Buzu: 480 mililitre tonik su (karbondioksitin çıkması için birkaç kez çalkalamak en iyisidir), iki yemek kaşığı pudra şekeri, 100 mililitre su, iki limon suyu, 150 mililitre cin, çeyrek salatalık ( dilimler halinde kesilmiş), taze fesleğen ve Nane yaprakları. Daha sonra pudra şekerini su, limon suyu ve cin ile karıştırın. Her bölmeye bir dilim salatalık, bir yaprak nane ve fesleğen koyun. Daha sonra tonik suyunu cin karışımıyla karıştırıp dondurma kalıplarına eşit şekilde dağıtın.
  • Şarap ve meyve suyu dondurması: Hazırlamak için 450 mililitre kaynar suda eriteceğiniz 150 gram şekere ihtiyacınız var. Daha sonra şurubu, yıkanmış ahududu ve böğürtlen ile bir macun oluşuncaya kadar püre haline getirin – pürenin 300 mililitre kırmızı şarap (kuru) ile karıştırılıp kalıplara dökülebilmesi için önce bunun ince bir elekten geçirilmesi gerekir. Su buzunun donması için altı ila sekiz saat beklemek daha iyidir.

Farklı dondurma kalıpları varTemel olarak, yeniden kullanılabilir dondurma kalıplarını kullandığınızda hem paradan tasarruf edersiniz hem de çevreyi korursunuz. Aşağıdaki modeller özellikle çok sayıda iyi değerlendirme aldı:


1. Dondurma çubuğu
Bu klasik dondurma kalıpları su ve sütlü dondurma için eşit derecede uygundur on iki bölme BPA içermeyen silikondan yapılmıştır. Bunun için gerekli olanlar Ahşap dondurma çubukları Sete dahildir ancak sadece 50 adettir ancak daha sonra satın alınabilir. Alternatif olarak dondurma kalıpları da mevcuttur plastik kaynaklanıyor.


2. Pres kalıpları
Bu aynı zamanda çocuklar ve yetişkinler arasında da oldukça popülerdir yeniden kullanılabilir set bulaşık makinesinde yıkanabilen silikondan yapılmıştır. Bu sızdırmaz ve sızdırmaz kalıpların pratik yanı, ev yapımı dondurmanızı kolayca sıkabilmeniz ve parça parça tadını çıkarabilmenizdir.


3. Damlama korumalı su buzu
Dörtte farklı renkler Entegre damlama korumalı bu gıda güvenli dondurma kalıpları mevcuttur (pembe, kırmızı, yeşil veya mavi). Üreticiye göre kolayca çıkarılabilen, temizlenmesi kolay, bulaşık makinesinde yıkanabilen, yapışmaz, ısıya ve yağa dayanıklı olan BPA içermeyen silikon da burada kullanıldı.


4. Küçük dondurma kalıpları
Çocuklar için falan daha küçük porsiyonlar Bu dondurma kalıpları uygundur: yedi olukta kendi sulu dondurmanızı yapabilir, ayrıca meyve, yoğurt, meyve suyu veya yulaf lapasını dondurabilirsiniz. Gıdaya uygun silikonun suyla veya bulaşık makinesinde temizlenmesinin kolay olduğu söyleniyor


Kaynaklar: Edeka, Rewe, Yeme İçme, lezzetli.de


Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

#Konular