Marcello De Angelis, Lazio Bölgesi’nden istifa etti

Abel

New member
Marcello De Angelis, Lazio Bölgesi iletişim müdürü görevinden istifa etti: ayrıntılar.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 29 Ağustos 2023

Masum olduğunu iddia ettiği bir Facebook gönderisi yüzünden fırtınaya yakalandı Valerio Fioravanti, Frances Mambro VeLuigi Ciavardini Bologna katliamında, Marcellus De Angelis sonunda istifa etti istifa Lazio Bölgesi iletişim yöneticisi pozisyonundan.

Marcello De Angelis, Lazio Bölgesi’nden istifa etti

Marcello De Angelis beyaz bayrağı kaldırıyor. Politikacı, Lazio Bölgesi iletişim müdürlüğü görevinden istifa etti. De Angelis bunu bizzat başkana bir mektup göndererek bildirdi. Francesco RoccaÖzel bir görüşme sırasında kararını zaten tahmin etmişti. Öğrenilene göre Rocca, eski iletişim sorumlusunun istifasını kabul etti. ani etki. Lazio Bölgesi’nde göreve başlamadan önce De Angelis, halihazırda başkanın Kızıl Haç’taki sözcüsüydü.

“Facebook’ta, benden önce, benden daha iyi ve daha otoriter bir şekilde benzer şekilde kendilerini ifade eden birçok kişinin bulunduğu bir adli mesele hakkındaki kafa karışıklığımı dile getirdiğim bir gönderi nedeniyle teşhir edildim. Kendimi uygunsuz bir şekilde ifade ettiğimi inkar edemesem bile şüphe etme ve muhalif olma hakkımı talep ediyorum ve bunun için özür diledim”, diyor De Angelis’in Rocca’ya gönderdiği mektup.

“Facebook gönderisi yüzünden teşhir edildim”

“Trajik bir şekilde varlığımın yarısını, sahip olmadığım hataların bedelini ödedim, ancak kendimi utanç verici bir şekilde sorumlu hissettiğim tek şeyden kendimi kurtaramıyorum: Geçmişte bir şarkının sözlerini bestelemiş olmak, Birçoğu artık arkadaşım, meslektaşım, komşum, takdir ettiğim, hayran olduğum, sevdiğim insanlar ve hatta aile üyelerim olan insanlara hatasız, anlamsız bir nefret mesajı veriyorum” diye devam etti politikacı. “Yapabilir miyim bilmiyorum. Bunun için kendimi asla affedemem ve başka kimsenin de bunu yapmasını beklemiyorum. Geçmişteki sorumluluklarımın, benden daha iyi pek çok insanın kamu yararı için yaptığı olağanüstü çalışmaları lekelemesine veya gölgelemesine izin veremem,” diye bitirdi De Angelis.

Rocca: “De Angelis’in Lazio Bölgesi’nden istifasını kabul ediyorum ve yaptığı değerli çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum”

Başkan Rocca, Lazio Bölgesi eski iletişim yöneticisinin mektubuna şu sözlerle yanıt verdi: “De Angelis’in istifasını kabul ediyorum. Bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalardan ve gösterdiği sorumluluk duygusundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Tıpkı başkanlığını yaptığım kurumu bu haftalarda yaşanan kabul edilemez sömürüden koruduğu, 45 yıl önce yazdığı ve tüm utancını ve dehşetini kamuoyu önünde dile getirdiği bir şarkının bedelini ödediği için benim minnettarlığım olduğu gibi. Üstelik Metin, geçmişte milletvekili ve gazete müdürü gibi görevlerde bulunduğu zaten biliniyordu “

Vali, “De Angelis’in kişiliğinin gelişimine ilk elden tanık olabiliyorum” diye devam etti. “Olgunlaşmanın, kişisel farkındalığın ve içsel dönüşümün yolu. Elbette tüm bunlar onun geçmişini silemez ama o bugününü ve geleceğini şekillendirdi ve şekillendirmeye devam edecek”.

Schlein istifa konusunda: “Nihayet”

“Nihayet”. Demokrat Parti sekreterinin ilk tepkisi bu oldu Elly SchleinDe Angelis’in Lazio Bölgesi sözcüsü olarak istifa ettiği haberini duyduktan sonra.

“Bologna katliamına ilişkin çok ciddi açıklamaları, 2 Ağustos mağdurlarının aileleri derneğinin takdire şayan kararlılığı sayesinde, yıllardır üzerinde çalışılan cezaları inkar ediyor. Bu binlerce sayfalık yasa bir gerçeği ortaya koyuyor; yani bu, neo-faşist örgütler tarafından gerçekleştirilen, açık bir yıkıcı tasarıma sahip, sapkın devlet aygıtlarının yardım ettiği ve kolaylaştırdığı faşist kökenli bir katliamdı.” dedi Versiliana Park’tan dem lideri “Kurumsal mevkilerde bulunanların bu gerçekleri, bu sözleri söyleyebilmesi gerekiyor. O katliamın faşist kökenini tanımayan herkes sorundur ve önemli bir kurumsal rolle bağdaşmaz” diye tamamladı.