“Pizzo di Stato? Sadece gelir avcılığının yanlış olduğunu söylemek”

Abel

New member
2 Haziran kutlamalarında, Giorgia Meloni’nin devlet danteliyle ilgili bazı açıklamalarından bahsetmeye geri döndük.

İle ilgili Clare Nava Yayınlanan 2 Haziran 2023

2 Haziran kutlamalarında bazı açıklamalardan söz edildi. Giorgia Meloni özellikle tartışılan devlet danteli üzerinde.

Giorgia Meloni: “Pizzo di Stato? Sadece gelir avcılığının yanlış olduğunu söylemek”

2 Haziran kutlamaları sırasında yeniden konuşuldu. beyanları Giorgia Meloni devlet danteli üzerinde, tartışmalı olan. Başbakan, Fanpage.it’ten bir muhabirin kendisine Cumhuriyet’in değerlerinin devlet koruma parası konusundaki beyanlarıyla uyumlu olup olmadığını soran sorusunu yanıtladı. “Korkarım takip etmediniz, çünkü söylediklerim vergilendirmenin bir kısmını ilgilendirmiyor. Daha derine inmeniz gerekiyor. Devletin vergi kaçakçılığıyla mücadele etmek yerine gelir peşinde koşmasından bahsediyordum – yani yılın başında vergi kaçakçılığına karşı mücadeleden ne beklediğini listeliyor – bunun ilginç olduğunu anlıyorsunuz çünkü sonradan ne pahasına olursa olsun bu miktarları yapmak, aksi takdirde önlemleri karşılayacak paranız olmaz. Ve vergi kaçakçılığıyla mücadeleden çok gelir avcılığına benzeyen tuhaf şeyler yapılıyor. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.” ilan etti.

Giorgia Meloni: “Neden bahsettiğimi tam olarak biliyorum”

Elbette Sicilya’da dantelden bahsetmek, bu bağlamda ve bu karşılaştırmayla sorgulanabilirdi, bu nedenle muhalefetten eleştiri eksikliği yoktu. “Ne hakkında konuştuğumu çok iyi biliyorum ve İtalyanlar bunu yargılıyor. İnsanların meydanda duydukları ile her zamanki gibi belli bir basının haber yaptığı arasında fark var. Neyse ki İtalya’daki normal insanlar söylediklerinizi görmeye giderler ve yapmazlar. belli bir basının yaptığı rekonstrüksiyonlar, çünkü belli bir basın rekonstrüksiyonları her zaman kendi çıkarları doğrultusunda yapar. Hangisi haber vermekten farklıdiye cevap vermek istedi Giorgia Meloni.