Stiftung Warentest yeni test kazananlarını seçti

Bilgin

Global Mod
Global ModRahatsız edici kabloları olmayan kulaklıklar popülerdir. Küçük kulaklık başlıkları, sesleri giderek daha iyi hale geldiğinden, hareket halindeyken özellikle kullanışlıdır. Stiftung Warentest artık bunları düzenli olarak kontrol ediyor. Güncel sonuçları ve test kazananlarını sunuyoruz.

Bir bakışta en önemli şeyler

Kablosuz kulak içi kulaklıklar, özellikle sesleri artık daha büyük modellerinkine ayak uydurabildiğinden, son yıllarda önemli ölçüde daha popüler hale geldi. Apple ve Sony'den Bose'a, Teufel'den Jabra'ya kadar tüm tanınmış üreticiler artık gerçek kablosuz kulaklık olarak da adlandırılan bu küçük kulak tıkaçlarını sunuyor.


Stiftung Warentest, kulak içi kulaklık testinde gürültü engelleme özelliği olan ve olmayan yeni modelleri düzenli olarak inceliyor. En son test sonuçlarını sunuyoruz ve önerilen kulak tıkaçlarını öneriyoruz.


Kulak içi kulaklıklar test edildi: Stiftung Warentest onları bu şekilde test ediyor


Stiftung Warentest, 2018'den beri kulaklıklar da dahil olmak üzere kulaklıkları düzenli olarak inceliyor. 04/2024 tarihli “test” sayısında, sınav görevlileri yeni incelenen 14 kulak içi kulaklığın yanı sıra Kasım 2023'teki son testin en iyi altı kulak içi cihazını gösteriyor. Bunlar arasında Sony, Jabra, Bose, JBL ve Marshall gibi markaların cihazları yer alıyor. Bakmak. Apple'ın AirPod'ları bu sefer dahil değil.


Stiftung Warentest yaptığı incelemede öncelikle sese yani ses kalitesine ve parazite dikkat ediyor. Gürültü engelleme (ANC), konfor ve kullanımın yanı sıra pil ve dayanıklılık da genel notu etkiler. Müfettişler kulak tıkaçlarındaki zararlı maddelere de dikkat ediyor.


Bir bakışta kulak içi kulaklık testinin sonuçları


Test sonuçları son derece memnuniyet verici; 20 kulaklığın tamamı “iyi” notlara ulaştı. Jabra, JBL, Yamaha veya Soundcore'un daha ucuz modelleri de dahil olmak üzere incelenen tüm modeller önerilir.


Testi kazanan iki kişinin hemen arkasında Bluetooth kulaklıklar yer alıyor Fenalıkvuruşlar ve sony genel notu “iyi (1,8)”. En kötü olduğu iddia edilen kulaklıklar bile “İyi (2.2)” notunu alıyor ve testte hiçbir zayıflık göstermiyor.


Karşılaştırmada en iyi kulaklıklar

Testin galibi ve fiyat ipucu: Samsung'dan kulak içi kulaklıklarTest sonucu: Genel notu “iyi (1,7)” olan Samsung'un kulak içi kulaklıkları, Technics'in kulaklıklarıyla birlikte ilk sırayı aldı. Her ikisi de ses ve aktif gürültü engelleme (ANC) açısından “çok iyi” performans sergiliyor. Doğrudan bir karşılaştırma yapacak olursak, Samsung kulaklık başlıkları daha iyi kullanım ve daha fazla konfor sunuyor. Ayrıca önemli ölçüde daha ucuzlar.


Ürün Detayları: Samsung'a göre kulaklıklar, aktif gürültü engelleme, sağlam ve rahat bir uyum için hoş bir şekil ve yüksek ses kalitesi için üç mikrofonla öne çıkıyor. Ses dengeli olmalı ve güçlü baslarla parlamalıdır.


Tek bir pil şarjıyla altı saate kadar müzik, podcast vb. keyfini çıkarabilirsiniz. Şarj kutusuyla kulak içi kulaklıkları da birkaç kez tamamen şarj edebilirsiniz. Bu, kulak tıkaçlarının 30 saate kadar takılmasına gerek olmadığı anlamına gelir.


En iyi dayanıklılığa sahip testin kazananı: Technics'in kulaklık başlıkları


Test sonucu: Technics kulaklıklar aynı zamanda Stiftung Warentest'in “test” kalite derecesi “iyi (1,7)” ile test kazananlarıdır. Samsung'un kulaklıkları gibi, ses ve gürültü engelleme konusunda “çok iyi” derecelerle parlıyorlar. Konfor ve yol tutuşu açısından rakiplerinden biraz daha kötü performans sergilerken dayanıklılıkları biraz daha iyi.


Ürün Detayları: Technics, Japon Panasonic grubunun bir parçasıdır ve yaklaşık 50 yıldır hoparlör ve kulaklık üretmektedir. Üreticinin kulak içi kulaklıkları, aktif gürültü engelleme, zengin ses ve yüksek kullanım konforuyla puan kazanıyor. ANC yalnızca kulak tıkacı kullanan kişiye fayda sağlamakla kalmaz: telefon görüşmeleri ve video konferanslar sırasında gürültü ve parazit de azaltılır, böylece görüşme ortakları tarafından daha iyi duyulabilirsiniz.


Pil ömrü yedi saate kadardır. Taşıma çantası ayrıca hareket halindeyken size üç ek yük sunar. Böylece gün boyu en sevdiğiniz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.


Daha iyi gürültü engelleme özelliğiyle ikinci sıra: Bose'dan kulak içi kulaklıklar


Test sonucu: Bose QuietComfort Ultra, genel olarak “iyi (1,8)” notunu paylaşıyor ve Sony ve Beats'in kulak içi kulaklıklarıyla ikinci sırada yer alıyor. Sürekli olarak “iyi” ile “çok iyi” arası notlar alıyorlar ve gürültü engellemede ikinci sırada yer alıyorlar.


Ürün Detayları: Bose, Bluetooth kulaklıklarıyla çekici tasarımıyla gerçekçi müzik keyfi ve optimum gürültü engellemeyi vaat ediyor. Rahatsız edici sesleri tamamen engelleyebilir veya şeffaflık modunu seçerek etrafınızdakileri yeterince duyabilirsiniz.


Şarj kutusuyla birlikte, kulak içi kulaklıklar toplam 24 saate kadar pil ömrüne ulaşır (her biri altı saatlik dört döngü). Pratik olarak hızlı şarj işlevine de sahiptirler: Kutuda 20 dakika, QuietComfort Ultra Kulaklıklarla iki saat daha dinleme süresi için yeterlidir.


Daha iyi batarya ile 2. sıra: Sony'den kulaklıklar


Test sonucu: Tıpkı Bose ve Beats kulaklıkları gibi Sony'nin WF-1000XM5 modeli de kulak içi kulaklık testinde “iyi (1,8)” notuyla ikinci sırayı aldı. Sesleri testi kazananların sesi kadar iyi ve pili daha da iyi. ANC ve dayanıklılıkta doğrudan karşılaştırmada hafif zayıflıklar var.


Ürün Detayları: Sony'nin mini formattaki Bluetooth kulaklıkları da Dynamic Driver X, çeşitli ses teknolojileri ve gürültü engelleme sayesinde kristal netliğinde ses sunuyor. Uzun süre takıldığında bile maksimum konfor için kulaklık başlıkları dört boyutta kulak tıkacı ile birlikte gelir.


Kulak içi batarya sekiz saate kadar dayanır, şarj kutusu ise bu süreye 16 saat daha ekler. Bose'un kulaklıkları gibi Sony de kulaklıklarına hızlı şarj işlevi sunuyor.


Kulak içi kulaklık testine ilişkin sonucumuz


Test sonuçları cesaret verici: Kulağa takılan tüm gerçek kablosuz kulaklıklar “iyi” performans gösteriyor. Birinci sırada bitirmek SAMSUNG Ve Teknik Her ne kadar daha iyi fiyat-performans oranı nedeniyle Samsung'un test kazananlarını tercih etsek de kulak içi kulaklıklarla. Ancak Stiftung Warentest'in incelediği diğer kulaklıklar da etkileyici.


Kulak içi kulaklıklar hakkında bilmeniz gerekenler

Kablosuz kulak içi kulaklıklar nasıl çalışır?Adından da anlaşılacağı gibi, gerçek kablosuz kulaklıklar tamamen kablosuzdur ve Bluetooth radyo standardını kullanır. Geleneksel Bluetooth kulaklıklardan farklı olarak iki kulaklık da kablosuz olarak birbirine iletim yapıyor.


Daha ucuz modellerde, akıllı telefon genellikle ses kaydını bir kulaklığa aktarır ve bu daha sonra diğerine gönderir. Bu nedenle bazen kullanıcılar biraz eşzamansız oynatma deneyimi yaşarlar. Ancak her iki kulak tıkacı da oynatma cihazına bağlıysa bu tür sorunlar çok daha az sıklıkta ortaya çıkar.


Neden kablosuz kulak içi kulaklık kullanmalısınız?


Kulak içi Bluetooth kulaklıklar özellikle müzik dinlerken sağladığı konforla öne çıkar. İster ofiste ister işe giderken, yalnızca birkaç saatlik kullanım süreleri için idealdirler. Kablo dolaşma zahmetine girmeden hızlı başlatma sayesinde artık kulaklıksız kalmak istemeyeceksiniz.


Kablosuz kulak içi kulaklıklar çok farklı fiyat aralıklarında mevcuttur. Apple'ın testi kazananları en iyi sesle etkileyici olsa da, dayanıklılık söz konusu olduğunda Bose'un Bluetooth kulaklıklarından daha geride kalıyorlar. 100 Euro'nun altındaki ucuz çeşitler temel gereksinimleri tamamen karşılıyor. Kullanıcılar, bir kez kullanıldığında kablo sıkıntısı olmadan müzik dinlemenin rahatlığını takdir edeceklerdir.