Tecavüzcüler, Birlik kimyasal hadımı hızlandırıyor: “Değişiklik hazır”

Abel

New member
Birlik, tecavüzcüler ve sübyancılar için kimyasal hadımlamayı onaylamak istiyor ve bunu mümkün olduğu kadar hızlandırıyor.

İle ilgili Clare Nava Yayınlanan 25 Ağustos 2023

Birlik, tecavüzcüler ve sübyancılar için kimyasal hadımlamayı onaylamak istiyor ve somut bir şeye ulaşmak için mümkün olduğu kadar hızlanıyor.

Tecavüzcüler Birliği, kimyasal hadımlaştırmayı hızlandırıyor: “Değişiklik hazır”

Lig onaylamak istiyor kimyasal hadım etme tecavüzcüler ve pedofililer için ve hızlanıyor. Yeniden sunulan yasa tasarısı yeterli değil Matthew Salvini Son yasama meclisinin başında sunulan ve Birlik, tedbirin mümkün olan en kısa sürede yürürlüğe girmesini istiyor. Yararlı bir fırsat, hükümetin üzerinde çalıştığı hapishane tasarısıEylül ayında Bakanlar Kurulu’na gelecek ve daha sonra Oda’da teste tabi tutulması gerekecek. Bu vesileyle Birlik, kimyasal hadımlaştırmayı uygulamaya koyacak bir metin değişikliği eklemek istiyor. Tedavi tecavüz ve pedofili suçlarından hüküm giyenlere ayrılacak tekerrür halinde otomatik olarak devreye girecek, aksi takdirde hakim karar verecek.

Kimyasal hadım etme, Birlik devam ediyor ve durmuyor: Gönüllülük esasına göre mi olacak?

Nordio-Piantedosi-Roccella tasarısı Meclis’e ulaştığında, birlik tarafından veya anlaşma olması halinde hükümet tarafından bir değişiklik olarak kimyasal hadım edilmesini önereceğiz. Suçu tekrarlayan ve sorun yaşayanlara yönelik bir çözümdür. Tedavi olmak isteyenler için sadece gönüllülük esasına dayalı olacak” ilan etti Andrea OstellariAdalet Müsteşarı. Gerçekte, Daire’ye sunulan metin gönüllülük esasından değil, bazı davalarda otomatik bir tercihten, bazı davalarda ise hakim tarafından karardan söz etmektedir. Birlik, Palermo’daki toplu tecavüzün ardından kimyasal hadım etme konusuna geri döndü ancak çoğunlukta bir fikir birliği yok gibi görünüyor.