Yeni Telekom cep telefonları – içinde olan bu

Bilgin

Global Mod
Global ModTelekom, iki yıl önce “T Telefonları” ile kendi cep telefonu markasını kurmak istiyordu. Artık ardıl modeller piyasaya çıkıyor.


Telekom, yeni akıllı telefonları “T Phone 2” ve “T Phone 2 Pro”yu tanıttı. Cihazlara beş yıl boyunca güncellemeler sağlanmalıdır, ancak yalnızca iki işletim sistemi güncellemesiyle. Akıllı telefonların fiyatının düşük olması dikkat çekici.


İki cep telefonunun içinde ne var? Her iki model de “Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1” işlemciye sahip. Ayrıca “Honor Magic6 Lite 5G” veya “Motorola Edge 50 Fusion” gibi diğer giriş seviyesi cihazlarda da çalışır.


“T Phone 2”, 2K çözünürlüğe karşılık gelen 6,6 inç FHD+ ekrana sahip. “T Phone 2 Pro”, 6,8 inçlik AMOLED ekranıyla biraz daha büyük ve daha donanımlı bir ekrana sahip. Her iki cihaz da mevcut standarda karşılık gelen 120 Hz yenileme hızına sahiptir.


Görüntü sabitleme yalnızca daha pahalı modelde mevcuttur


“T Phone 2”deki RAM 6 GB, “T Phone 2 Pro”da ise 8 GB kullanılabilir. Kamerada da farklılıklar var. Uygun fiyatlı modelde 50 megapiksel üçlü kamera ve 8 megapiksel ön kamera bulunuyor. “T Phone 2 Pro” ise 50 megapiksellik dörtlü kameraya ve 16 megapiksellik ön kameraya sahip.


Telekom, yalnızca “T Phone 2 Pro”daki kameranın optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olduğunu vurguluyor. Bunun, “rahatsız edici durumlarda” bile keskin görüntüler çekilebileceği anlamına geldiği söyleniyor.


“T Phone 2” 128 GB, “T Phone 2 Pro” ise 256 GB depolama alanına sahiptir. Diğer depolama türlerini seçme seçeneği yoktur. Ancak depolama alanı MicroSD aracılığıyla genişletilebilir.


Telekom'a göre her iki cihaz da “fiziksel bir nano SIM ve bir eSIM” olmak üzere çift SIM işleviyle donatılıyor. Cep telefonlarında 5G var.


25W hızlı şarj işlevi yalnızca “T Phone 2 Pro”da mevcuttur


“T Phone 2” önceki modele göre daha büyük bir bataryaya sahip. “T Phone 2 Pro” gibi bu da artık 5.000 mAh kapasiteye sahip. Ancak yalnızca daha büyük modelde 25W hızlı şarj işlevi de bulunuyor.


“T Phone 2”, “Arktik Gri” renkte ve “T Phone 2 Pro”, “Azurite Mavisi” renkte mevcuttur. Satışlar 23 Mayıs'ta başlıyor. Fiyatı: Tarifesiz “T Phone 2”nin fiyatı 199 euro, “T Phone 2 Pro”nun fiyatı Telekom 299 euro.


Tarifeli fiyatlar: Örneğin Almanya'da cep telefonuyla MagentaMobil S tarifesinde T Phone 2 1 euro, T Phone 2 Pro ise aynı tarifede 49,95 euro.